شنبه 25 مرداد سال 1399

اخبار

برکات سفر رهبری به کردستان هنوز برای توسعه‌ استان جاری است

استاندار گفت: از سال ٨٨ تاكنون آثار و بركات آن سفر براى كردستان ادامه دارد و هنوز از اعتبارات آن براى كردستان برخورداريم.
 برکات سفر رهبری به کردستان هنوز برای توسعه‌ استان جاری است

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ بهمن مرادنيا در همايش ياد ياران و پيش كنگره ٥٤٠٠ شهيد كردستان، ضمن تقدير از برگزار كنندگان اين همايش،٢٢ ارديبهشت ماه را يادآور دو خاطره عظيم عنوان و اظهار داشت: نخست آزادى سنندج از لوث گروهك هاى ضد انقلاب كه نشان از رشادت ها و پايمردى عزيزانى بود كه امروز تعدادى از آنان ديگر در ميان ما نيستند.
وى  افزود: دومين خاطره سفر پرخير و بركت مقام معظم رهبرى به كردستان است كه شور و غوغايى به پا بود و همه مردم با عشق و شور تمام به استقبال آمده بودند. 
مرادنيا خاطرنشان كرد: از سال ٨٨ تاكنون آثار و بركات آن سفر براى كردستان ادامه دارد و هنوز از اعتبارات آن براى كردستان برخورداريم. 
استاندار در اين خصوص افزود: سال قبل ٨٠ ميليارد از اعتبارات اين سفر به كردستان تخصيص يافت و ان شاالله امسال هم از اين اعتبارات بهره مند خواهيم شد. 
وى در ادامه گفت: عزيزانى كه آن روزها با پايمردى و مقاومت از اين آب و خاك دفاع كردند و اجازه ندادند گروهك هاى معاند وجبى از خاك ما را تسخير كنند، رشالت خود را به خوبى انجام دادند و امروز نوبت ماست كه براى توسعه و آبادانى اين مرز و بوم خدمت كنيم. 
مرادنيا خدمت به ملتى كه شهيد و جانباز داده اند و ايثارگرند را خطير توصيف و خاطرنشان كرد: جمهورى اسلامى خدمات خوبى در منطقه داشته اما عقب ماندگى هاى تاريخى كردستان آنقدر عميق است نياز به خدمات بيشتر دارد. 
وى يادآور شد: به لطف اعتبار ويژه سفر رهبرى براى مهار آبهاى مرزى، توانستيم بخش كشاورزى استان را توسعه دهيم و امروز ٥١ هكتار از اراضى ديم استان به آبى تبديل شده است. 
مرادنيا با ابراز خرسندى از سرعت كار در راه آهن سننج _ همدان، نسبت به اتمام كار آن تا ٢ سال الى ٣٠ ماه آينده ابراز اميدوارى كرد و يادآور شد: در حوزه بزرگراه نيز ٢٣٠ كيلومتر از شرق به غرب استان در حال انجام است. 
وى همچنين به اقدامات حوزه سرمايه گذارى اشاره و از عقد قرارداد ٢ پروژه آهن اسفنجى بيجار و قروه (فردا ٩٧/٢/٢٣) خبر داد و افزود: پروژه پتروشيمى ٢ سنندج ديگر پروژه سرمايه گذارى در استان است كه كارهاى ثبت و توافقات آن در حال انجام است. 
مرادنيا ضمن اذعان به پيگيرى ساماندهى مرزنشينان با مصوبه جديد دولت و لزوم اجرايى شدن منطقه آزاد بانه و مريوان، گفت: مواردى كه ذكر شد اقدامات مهمى است كه دولت محترم، در كردستان به جد دنبال مى كند و اميدواريم در آينده چه ه كردستان را متفاوت تر ببينيم. 
استاندار كردستان در ادامه ازسپاه خواست، در راستاى محروميت زدايى از روستاهاى استان همانند قبل با همكارى، همدلى و همراهى هرچه بيشتر يارى رسان دولت باشند تا روستاها هم از خدمات  نظام بهره مند شوند. 
بهمن مرادنيا به تشديد تحريم ها از سوى دشمن و مقابله با نظام مقدس جمهورى اسلامى اشاره و تاكيد كرد: همه ما بايد با همدلى و همراهى هرچه بيشتر، با دشمنان نظام و مملكت مقابله كنيم و اجازه ندهيم ياس و نااميدى را در دل ملت ايجاد كنند. 
وى در پايان خاطرنشان كرد: اين ملت از نعمت رهبرى برخوردار است كه در كنار مردم ايستاده و با توكل بر خدا هيچ چيز مانع توسعه و پيشرفت كشور نخواهد شد.


بازدید [ 783009 ]
برچسب ها