سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان

بسترهای مورد نیاز برای توسعه پایدار در کردستان فراهم شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت: به منظور تسریع در روند ایجاد اشتغال در استان بسترهای مورد نیاز برای برای توسعه پایدار در کردستان فراهم شده است.
   بسترهای مورد نیاز برای توسعه پایدار در کردستان فراهم شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی ظهر امروز در جلسه بررسی طرح احداث پالایشگاه سوخت مایع ( جی تی ال ) از میعانات گازی در استان کردستان در محل سالن پیامبر اعظم استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: کردستان دارای ظرفیت های فراوان طبیعی و خدادادی از جمله در بخش آب و منابع طبیعی و نیز نزدیکی به بازارهای مصرف کشورهای منطقه است که باید از این مزیتهای به بهترین شیوه ممکن استفاده کرد.

وی افزود: در این راستا باید با ایجاد طرحهای تولیدی و درآمدزا زمینه را برای ایجاد فرصتهای سرمایه گذاری و اشتغال زایی درکردستان مهیا کرد.

فیروزی خاطر نشان کرد: با وجود کمبودها و کاستی های فراوان در مسیر توسعه استان ضروریست تا با بهره مندی از سرمایه گذاری بخش دولتی و بخش خصوصی برای کاهش این محرومیت ها و کمبودها کوشش کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه مدیریت منابع استانداری در ادامه ابراز داشت: مسئولان و مدیران اجرایی و نیز پنجره واحد سرمایه گذاری استان با علاقمندی آمادگی لازم را برای همکاری با سرمایه گذاران دولتی و بخش خصوصی برای اجرای طرحهای زیربنایی و عمرانی

در استان دارند.

وی در خاتمه ضمن تاکید بر لزوم جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه از جمله مواد نفتی خواستار اجرای هرچه سریعتر این طرح در استان با هدف تبدیل مواد خام نفتی و میعانات گازی به محصولات مصرفی با ارزش افزوده بیشتر شد.

بازدید [ 757359 ]
برچسب ها