چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

بسیج مظهر اراده و مقاومت در برابر دشمنان - حسین خوش اقبال

پنجم آذرماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین است، شجره ای که از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی و مظهر اراده و مقاومت در برابر تهدیدات دشمن است.
 بسیج مظهر اراده و مقاومت در برابر دشمنان - حسین خوش اقبالبسیح فتح الفتوح قلب های میلیون ها انسان آزاد اندیش توسط امام روح الله (ره) بود و روز پنجم آذر را باید یکی از درخشان‌ترین برگ‌های کتاب انقلاب اسلامی دانست که یادآور صدور فرمان تاریخی امام (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین و ارتش 20 میلیونی در مقطع حساس و سرنوشت ‌سازی است که نهال نوپای انقلاب اسلامی تازه پا گرفته بود.
بسیج مظهر اقتدار، ایستادگی و وحدت ملت ایران اسلامی است و این مفهوم در کلام مقام معظم رهبری نیز به زیبایی متجلی شده آنجا که می فرمایند «بسیج در حقیقت مظهر یک وحدت مقدس میان افراد ملت است».
این روز بزرگ؛ تداعی کننده تلاش ‌های جان برکفان در هشت سال دفاع مقدس و یادآور رشادت‌ها و ایثار و از جان گذشتگی غیور مردان بسیجی سرزمین عزیزمان ایران است.
نام بسیج یادآور خاطرات عزیزترین و بزرگترین مردان تاریخ ماست و همچنین هفته بسیج، بزرگداشت جانفشانی هایی است که برای سربلندی این سرزمین صورت گرفته است.
امروز بسیج نماد کار جهادی و ضامن اقتدار و عظمت نظام اسلامی و پرچمدار مبارزه در جبهه های جنگ سخت و نرم است و این تفکر بسیجی است که توانسته نظام اسلامی را از گردنه های سخت تاریخی در عرصه های سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی عبور دهد.
هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزش ها و روح بسیجی در آحاد ملت، مخصوصا جوانان پرشور و مدافعان عاشق و صادق است.
بسیج میعادگاه همه اقشار مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی و دستیابی به آرمان‌ها و اهداف آن است و امروز که نظام مقدس‌ ما هدف تهاجم اقتصادی استکبار جهانی قرار گرفته بیش از هر زمان دیگری نیازمند تقویت و نهادینه ‌سازی فرهنگ بسیجی هستیم برای حفظ و استمرار این فرهنگ و تفکر، باید ابعاد و ویژگی ‌های این پدیده مبارک بازشناسی و معنا شود.
پنجم آذر فرصتی مغتنم است تا هم فرهنگ بسیجی که یاریگر ملت های مظلوم و در هم شکننده ابهت و هیمنه پوشالی داعشیان و مزدوران استکبار جهانی در عراق، سوریه و یمن بود را قدر نهیم و هم یادگاران دوران دفاع و ایثار و شهادت، تجارب گرانسنگ، فرهنگ، اخلاق بسیج و راز و رمز مقاومت و پیروزی و رستگاری را برای نسل جوان و امیدهای آینده این مرز و بوم بازگو و به آنها منتقل کنند.
همه مردم ایران بسیجی هستند و هر جا که احساس شد باید به مردم و انقلاب کمک کرد مردم پای کار بوده اند لذا نباید روحیه بسیجی در مردم فراموش شود و هر کسی که دارای روحیه جهادی و کمک به مردم باشد، بسیجی است.
بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب امروز هر کسی در عرصه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و در هر مرحله ای، کشور به خدمات او نیاز داشت چه در مواقع خطر و چه در حالت عادی وارد شد، بسیجی است اگر چه جزء سازمان بسیج نباشد.
بسیجی واقعی کسی است که هم به لحاظ احساسی، هم به لحاظ عقلی و هم وجدانی و تاریخی، تعلق خاطر به کشور و نظام مقدس اسلامی دارد.
بسیج بزرگ و قهرمان ما متعلق به همه ملت است، بسیج متعلق به هیچ حزبی نیست و متعلق به تمام آحاد جامعه و تمام کسانی است که نظام، انقلاب، قانون اساسی و ولایت فقیه را قبول دارند پس همه از پیر و جوان و میانسال عضو بسیج هستیم.
سالروز تاسیس بسیج مستضعفین به عنوان سازمانی بالنده و پویا را به آحاد بسیجیان و مجاهدان راه عزت و سربلندی دین و میهن عزیزمان تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند منان توفیق بیشتر همه بسیجیان از جمله بسیجیان فداکار استان کردستان که در راه تحقق آرمان‌ها و مطالبات مردم شریف این استان قدم بر‌می‌دارند، آرزومندم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان

بازدید [ 553755 ]
برچسب ها