شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

تاكيد استاندار بر پيگيرى تحقق ايجاد مناطق آزاد و ويژه، با ديدگاه توليد و صادرات

استاندار كردستان تاكيد كرد: بايد ايجاد مناطق آزاد و ويژه اقتصادى را نه با ديد واردات كالاهاى خارجى، بلكه با ديد توليد و صادرات پيگيرى كنيم.
 تاكيد استاندار بر پيگيرى تحقق ايجاد مناطق آزاد و ويژه، با ديدگاه توليد و صادرات

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ بهمن مرادنيا در سومين جلسه اصلى كميسيون برنامه ريزى، هماهنگى و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان، ضمن يادآورى اينكه استان هاى مرزى موظف شده اند موضوع مناطق آزاد و ويژه اقتصادى را پيگيرى كنند، خاطرنشان كرد: ما مى توانيم صادركننده باشيم نه واردكننده. 
وى با ابراز اميدوارى در خصوص ساماندهى بازارچه هاى مرزى، افزود: بايد تلاش كنيم تا در مرزها كولبرى نداشته باشيم و اين زمانى ميسر است كه توليدكننده باشيم.
مرادنيا از متوليان ساماندهى مرزها خواست ساماندهى را در اولويت كارى خود قرار دهند و همچنين بر لزوم پيگيرى ايجاد مناطق آزاد و ويژه اقتصادى با اولويت توليد و صادرات تاكيد كرد. 
استاندار با ابراز تاسف از نارضايتى توليد كنندگان از وضعيت بازار و اينكه هنوز كالاى داخلى در صدر مصرف قرار ندارد، خاطرنشان كرد: آنچه كالاهاى خارجى را معرفى كرده تبليغات است اما تبليغات درست از كالاى ايرانى وجود ندارد و ما در اين زمينه موفق نبوده ايم بنابراين لازم است همه از جمله صدا و سيما و رسانه ها دست به دست هم دهيم و تبليغات را در صدر قرار دهيم.
وى در ادامه اصرار بر خريد كالاى خارجى از سوى برخى افراد را نشان دهنده ناآگاهى بخشى از بدنه جامعه عنوان و اضافه كرد: بايد در حد توان از ظرفيت هنرمندان، كارشناسان و رسانه ها در راستاى آگاهى بخشى به جامعه بهره بگيريم. 
استاندار كردستان ضمن اذعان به اينكه در مهار قاچاق، در كشور موفق نبوده ايم، اظهار داشت: اينكه آمار  كشفيات كالاهاى قاچاق در استان كاهش داشته اگر نشاندهنده كاهش قاچاق باشد اين اميدوارى را ايجاد مى كند كه در مبارزه با پديده قاچاق موفق عمل كرده ايم. 
در اين جلسه همچنين در خصوص لزوم پيشگيرى از واردات قاچاق گندم و ورود آن به عرصه خريد دولت از كشاورزان هشدار داده شد كه مرادنيا نيز در خاتمه خواستار فراهم شدن زيرساخت ها از جمله اينترنت براى ثبت نام كشاورزان و امكان خريد تضمينى گندم از آنها شد.

بازدید [ 603687 ]
برچسب ها