چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

معاون سیاسی استاندار کردستان:

تقویت زیرساخت‌های آموزش و پرورش در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته کردستان در اولویت قرار دارد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: در راستای رسیدن به اهداف توسعه پایدار استان تقویت زیرساختهای آموزش و پرورش در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته کردستان در اولویت قرار دارد.
 تقویت زیرساخت‌های آموزش و پرورش در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته کردستان در اولویت قرار دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اجرای تفاهم نامه دو جانبه وزارت کشور و آموزش و پرورش در محل دفتر معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: همکاری در سیاستگذاری و برنامه ریزی جهت توسعه و تجهیز فضاهای آموزش و پرورش، سوق دادن بخشی از درآمدهای بانک ها و شرکت های خصوصی و دولتی به آموزش و پرورش، توجه به مناطق مرزی و حاشیه استان از مهمترین اهداف تفاهم نامه می باشد.
وی افزود: تقویت مشارکت های مردمی جهت حمایت از برنامه های آموزش و پرورش، همکاری فرمانداران و دهیاران و شهرداریها در تحقق برنامه ها و نیز و همکاری دفتر اموراجتماعی و دفتر امور شوراهای اسلامی شهرو روستا و سازمان شهرداریها و امور اتباع و مهاجرین خارجی برای اجرایی شدن تفاهم نامه از دیگر موارد آن است.
وی در ادامه سخنان خود ضمن تاکید بر نقش آموزش و پرورش در مسیر توسعه کشور، مشارکت همه دستگاههای اجرایی متولی استان در اجرای دقیق این تفاهم نامه را ضروری دانست.
خوش اقبال با اشاره بر لزوم توجه به تقویت مدارس شبانه روزی مناطق محروم  مرزی و کمتر توسعه یافته روستایی همچنین خواستار اجرای بند 4 و 5 تفاهم نامه مربوط به لزوم آموزش دانش آموزان دختردر مناطق روستایی و مناطق مرزی و کم برخوردار شد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تصریح کرد: در این راستا آموزش و پرورش بایستی طرحهای مورد نیاز استان مربوط به تفاهم نامه را ارائه و از طریق اعتبارات کاهش آسیب های اجتماعی استانداری به خصوص در شهرستان های سروآباد و مریوان این مصوبات را اجرایی کند.
خوش اقبال در پایان گفت: در سال 97 از محل اعتبارات کاهش آسیب های اجتماعی تخصیص یافته مبلغ چهار میلیارد و ششصد میلیون تومان جهت تجهیز و هوشمندسازی مدارس حاشیه و در سال 98 نیز از همان محل مبلغ دو میلیارد تومان جهت تجهیز هنرستانهای فنی و حرفه ای به آموزش و پرورش استان اختصاص یافته است. 

بازدید [ 5871 ]
برچسب ها