سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان

توجه به مباحث پدافند غیرعامل موجب کاهش تهدیدات احتمالی برای زیرساخت‌های حیاتی می‌شود

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان گفت: توجه به اصول و مباحث اساسی پدافند غیرعامل موجب کاهش تهدیدات و تقویت زیرساخت های حیاتی در کشورمی شود.
 توجه به مباحث پدافند غیرعامل موجب کاهش تهدیدات احتمالی برای زیرساخت‌های حیاتی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ احمد محمد رضایی با تشریح برنامه های صورت گرفته در هفته پدافند غیر عامل با بیان این مطلب اظهار داشت: توجه به زیرساخت های حیاتی کشور بسیار حائز اهمیت است که در این راستا رعایت ارکان پدافند غیرعامل زمنیه کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی،مخاطرات پیش روی زیرساختها و تاسیسات و شریان های حیاتی را در زمان تهدیدات طبیعی و غیرطبیعی کاهش می دهد.
وی افزود: در سالجاری و با آغاز گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل درسطح استان و با  برنامه ریزی و هماهنگی با دستگاه های اجرایی به منظور ایجاد یکپارپگی و وحدت رویه جهت هر چه باشکوه تر برگزار شدن برنامه ها اقدامات مناسبی صورت گرفته است.
محمدرضایی خاطرنشان کرد: امسال در هفته پدافند غیرعامل همزمان با سراسر کشوردر استان نیز با شعار "پدافندغیرعامل، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید" از تاریخ هشتم آبان ماه برنامه های هفته پدافند غیر عامل آغاز شده و تا 14 آبان ادامه می یابد.
وی ابراز داشت: قطعا با اجرای رزمایش و مانورهای این هفته برآمادگی مردم و مسئولان و دستگاههای اجرایی در برابر مشکلات و بروزاحتمالی حوادث طبیعی و غیر طبیعی بالا خواهد رفت.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و تبلیغات در هفته پدافند غیرعامل در بخشی دیگر از سخنانش گفت: در این هفته پوشش تبلیغاتی جزو لاینفک برنامه های اجرایی است و برای پوشش مناسب این برنامه ها باید نهایت تلاش انجام گیرد.
وی تاکید کرد: رعایت ارکان پدافند غیرعامل آسیب پذیری درزمان تهدید را کاهش می دهد.
محمد رضایی  به برخی از برنامه های انجام شده در این هفته اشاره کرد و گفت: بازدید از برخی مراکز زیربنایی ، خدماتی و درمانی استان کردستان بهمراه  معاون محترم طرح ریزی و نظارت فنی سازمان پدافند غیر عامل کشور و هیئت همراه به مناسبت فرارسیدن هفته پدافند غیر عامل از جمله این برنامه ها می باشد.
وی ادامه داد: بازدید از مرکزپایش مراقبتهای بالینی، مرکز پایش مدیریت و عملیات تهدیدات زیستی، مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان و بازدید از شرکت پخش فرآوردهای نفتی ایران شعبه سنندج از مهمترین این بازدیدها بود.
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری کردستان تصریح کرد: همچنین  مانورامداد و نجات مصدومین احتمالی نشت گاز کولر و نیزمانورحفاظت از مراکز فرهنگی و موزه ها توسط دستگاههای اجرایی استان عضو ستاد پدافند غیر عامل استان در سنندج برگزارشد.
محمد رضایی تصریح کرد: در این هفته نیز جلسه شورای روسای کارگروههای 11 گانه تخصصی استان کردستان برای برنامه ریزی و تدوین راهبردهای این ستاد و اجرایی نمودن برنامه تشکل شد.
وی در پایان گفت: از دیگر برنامه های این هفته حضور معاون محترم طرح ریزی و نظارت فنی سازمان پدافند غیر عامل کشور در برنامه صبحگاهی زنده تلویزیونی شبکه استانی کردستان با هدف تشریح اقدامات صورت گرفته در سطح کشور در این هفته بود.بازدید [ 221958 ]
برچسب ها