سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

وزیر صمت:

توجە ویژە بە تجارت در مرزها داریم/ سیاست دولت کمک بە بهبود معیشت و زندگی مرزنشینان است/ بازارچەهای موقت غیر رسمی در کردستان بازگشایی شدند

با سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به کردستان رسما بازارچه‌های موقت غیررسمی در استان کردستان بازگشایی شدند.
 توجە ویژە بە تجارت در مرزها داریم/ سیاست دولت کمک بە بهبود معیشت و زندگی مرزنشینان است/ بازارچەهای موقت غیر رسمی در کردستان بازگشایی شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ رضا رحمانی در بازدید از مرز سیرانبند و بازگشایی رسمی بازارچه‌های موقت مرزی به وجود روحیه تسهیلگری در استان اشاره کرد و گفت: در شرایط جنگ اقتصادی موجود کشور نیازمند روحیه همکاری و تسهیلگری است.

وی با بیان اینکه از امروز رسما بازارچه های موقت غیر رسمی در چهار استان و از جمله کردستان آغاز می شود، گفت: در شرایط جدید به جای ثبت سفارش ثبت آماری صورت می گیرد و واردات ۱۰۰ قلم کالا بصورت تجمیعی امکان پذیر است.

رحمانی افزود: همه دستگاههای مرتبط با این موضوع ساز و کارهای لازم و امکانات مورد نیاز را فراهم کرده اند که این امر می تواند تاثیر زیادی در بهبود معیشت مرزنشینان داشته باشد.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی ما نگاه ویژه ای به توسعه تجارت در مرزها داریم اضافه کرد: صادرات پیشران اقتصاد ما و موتور محرکه تولید ملی به شمار می رود

وزیر صمت ادامه داد: تجارت در مرز فرصتی است تا ما بتوانیم برخی از اقلام مورد نیاز کشور را از این طریق فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه بانه سرزمین فرصت های اقتصادی است، گفت: منطقه ویژه اقتصادی بانه فرصت و امکانی برای سرمایه گذاران و تولید کنندگان است و ما تلاش می کنیم با تزریق اعتبارات مناسب آن را برای فعالیت های اقتصادی و تولیدی آماده کنیم.

رحمانی در ادامه به کاهش ۳۱ درصدی کالاهای مصرفی در آغاز سال اشاره کرد وافزود؛ تصمیم گرفته شده تا سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۰ میلیارد دلار کالاهای وارداتی کم و بە ساخت کشور تبدیل شود.


بازدید [ 6384 ]
برچسب ها