سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان:

توسعه پایدار کردستان نیازمند ریسک پذیری بانک‌ها در جهت حمایت از سرمایه‌گذاری است

استاندارکردستان گفت: رسیدن به اهداف توسعه پایدار در استان کردستان نیازمند ریسک پذیری بانکها در جهت حمایت سرمایه گذاری است.
 توسعه پایدار کردستان نیازمند ریسک پذیری بانک‌ها در جهت حمایت از سرمایه‌گذاری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در یازدهمین جلسه اعضای کمیسیون هماهنگی بانکهای استان کردستان در محل سالن جلسات بانک توسعه تعاون کردستان در سنندج با بیان این مطلب اظهار داشت: عقب ماندگی در استان مضاعف است بنابراین بانکها در کردستان باید بیش از وظایف محوله خود برای حمایت از سرمایه گذاری تلاش مضاعف داشته باشند.
وی افزود: کردستان نیاز به کارهای بزرگتر و رسیک پذیری در اکثر حوزه ها  به ویژه در صنعت، کشاورزی و سایرمجموعه های زیر بنایی را دارد و بایستی  حمایت های بیشتری  در کردستان صورت گیرد.
استاندار کردستان ابراز داشت: در چند سال اخیر اقدامات زیر بنایی مناسبی برای رشد و توسعه کردستان صورت گرفته که به تدریج با اتمام این طرحها شاهد اثرات مثبت آن در مسیر توسعه کردستان خواهیم بود.
وی تاکید کرد: خوشبختانه اخیرا و با برنامه ریزی انجام شده تلاش شده تا تولید گوشت قرمز در کردستان به مرز 13 هزار تن ظرف 5 سال  برسد که خوشبختانه به دلیل مهیا بودن شرایط  از ابتدای امسال و ظرف نه ماه گذشته 1400 تن آن تحقق پیدا کرده است.
استاندار کردستان تصریح کرد: در توسعه باغات و بخش کشاورزی کارهای خوبی صورت گرفته و این ها به واسطه حمایت بانکها بوده است و پیش بینی این است که در حوزه کشاورزی ظرف چند سال آینده موفقیات چشم گیری در استان داشته باشیم.
وی تاکید کرد: این اقدامات موجب شده تا هم از حیث تولید ملی و از حیث اینکه در آمد و ایجاد ثروت در استان داشته باشیم که این نشان دهنده کارهای است که می توان در استان انجام شود.
مرادنیا ادامه داد: در گذشته با توجه به اینکه نیمه دوم سال کشاورزان استان با اتمام فعالیت خود عملا در جمع آمار بیکاران محاسبه می شدند و ولی در حال حاضر با توسعه بخش کشاورزی و افزایش درآمد و ارزش افزوده فعالیت در این بخش و افزایش میزان امیدواری به زندگی و کسب و کارآنها امسال برای اولین بار آمار بیکاری در سه ماه دوم امسال کاهش پیدا کرده است.
وی ابراز داشت: ریسک پذیری برای بانکها باید با جدیت صورت گیرد زیرا اگر در حوزه سرمایه گذاری ریسک پذیری بانکی نباشد هیچ کاری در صنعت و کشاورزی در حوزه آبزی پروری انجام نمی شود.
استاندار کردستان اذعان داشت: در این راستا ضروریست تا در تولید  ماهیان و آبزی پروری  در استان کار توسعه ای بزرگی برای کردستان انجام شود.
وی گفت: ایجاد کار و اشتغال در حوزه باغداری و کشاورزی استان موجب ایجاد امید در بین مردم می شود.
مرادنیا با اعلام این خبر که برای حوزه صنعت استان عدد بزرگی برای سرمایه گذاری برای کردستان تخصیص بافته است در ادامه گفت: با پیگیری های انجام شده در سطح ملی برای پروژه پتروشیمی جدید در استان بیش از 750 میلیون یورو توسط بانکهای عامل استان کردستان نهایی شده و بزودی با جذب این اعتبارات برای اجرایی شدن این طرح اقدام می شود.
استاندار کردستان تصریح کرد: که در سالیان گذشته فقط 340میلیون سرمایه گذاری ارزی در کردستان بوده ولی امسال  750 میلیون یورو اختصاص یافته که این عدد قابل توجهی است.
وی یادآوری کرد: امروز فرصت خوبی برای خدمتگذاری بی منت مدیران در استان فراهم شده  است و اگر مشکل مردم را درک کرده و برای برطرف کردن آن تلاش کنیم در حقیقت یک عبادت است و نباید این فرصتها را از دست بدهیم و در واقع کمک به اقتصاد مردم و کمک به سرمایه گذاری از هر عبادتی بالاتر است.بازدید [ 168435 ]
برچسب ها