جمعه 14 آذر سال 1399

اخبار

استاندار تاکید کرد:

تکمیل پروژه های عمرانی استان، نباید به سال آینده موکول شود

استاندار کردستان بر ضرورت تکمیل پروژه های عمرانی اولویت دار استان تاکید کرد و گفت: باید تمام تلاشمان این باشد که پروژه ها به سال آینده موکول نشود.
 تکمیل پروژه های عمرانی استان، نباید به سال آینده موکول شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه بررسی مسائل و مشکلات و همچنین میزان پیشرفت پروژه های راه سنندج - مریوان، فرودگاه سقز، گردنه صلوات آباد و کریدور بزرگراهی کشور (قطعه کردستان) که با حضور مدیران ذیربط و پیمانکاران این پروژه ها برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده در اجرای آنها، خاطرنشان کرد: ما برای اتمام این پروژه ها به مردم قول داده ایم و باید با تمام توان تلاش کنیم تا بدقولی ما موجب ناامیدی آنها نشود.

وی با تاکید بر اهمیت پروژه راه سنندج مریوان برای مردم استان، متذکر شد: مبادا به دلیل کم کاری یا وجود برخی مشکلات قابل حل، پروژه ای که بسیار در تامین امنیت جانی مسافران مهم است، روی زمین بماند.

مرادنیا با اشاره به فراهم بودن امکان تهاتر، از ادارات استان خواست به جای پرداخت از دولت به دولت از ظرفیت تهاتر استفاده کنند و پول را به پیمانکاران پرداخت کنند.


وی ظرفیت تهاتر را برای پیمانکاران نیز قابل استفاده دانست و افزود: توقع داریم چند کیلومتر باقیمانده راه سنندج مریوان به هر قیمتی تمام شود ما هم به هر قیمتی که شده، اعتبارات را تامین می کنیم.

استاندار در این خصوص گفت: انتظار، درخواست و توقعم از دست اندرکاران این است که پروژه تا پایان فصل کاری به بهره برداری برسند.
در ادامه این جلسه، پروژه احداث فرودگاه سقز مورد بررسی قرار گرفت که پیمانکار این پروژه نیز قول داد، دیوارکشی و آسفالت باند که مهمترین قسمت این پروژه محسوب ی شود، تا پایان فصل ماری به اتمام برسد.

گردنه صلوات آباد دیگر پروژه مورد بررسی در این جلسه بود که وجود برخی مشکلات موجب شده تا از برنامه زمانبندی عقب باشد و عدم اجرای تعهدات جهاد نصر کرمانشاه نیز موجب شد تا استاندار دستور دهند نسبت به کم کاری آن اعلام شکایت شود.

آخرین پروژه مورد بررسی در این جلسه، کریدور شمال جنوب بود که ۳۵% شامل ۱۵ قطعه آن در کردستان واقع شده است.

این پروژه نیز از برنامه عقب است و استاندار ضمن گله مندی از اطلاع رسانی دیرهنگام مشکلات توسط پیمانکار، خواستار تسریع در اجرای پروژه شده و افزود: باید با تمام توان تلاش کنیم این پروژه ها به سال آینده موکول نشود.

بازدید [ 136173 ]
برچسب ها