یک شنبه 17 آذر سال 1398

اخبار

مدیرکل مدیریت بحران استان:

تیم امدادی کردستان به مناطق حادثه دیده کرمانشاه اعزام شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان از اعزام تیم امداد و نجات هلال احمر کردستان به مناطق حادثه دیده زلزله شب گذشته در کرمانشاه خبر داد.
 تیم امدادی کردستان به مناطق حادثه دیده کرمانشاه اعزام شد

آرتیکاس اقبال در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان با بیان اینکه جمعیت هلال احمر کردستان از نخستین دقایق وقوع زلزله در مناطق غربی کشور به حالت آماده باش درآمده است، گفت: این جمعیت علاوه بر پوشش مناطق زلزله زده کردستان تیم امداد و نجات مجهزی را برای کمک به هموطنان آسیب دیده در استان کرمانشاه اعزام کرده است.

وی افزود: ۲نفر پزشک، ۲نفر ماما، یک پرستار، یک نفر کارشناس بهداشت محیط، یک روانشناس و یک تکنسین اعضای گروه درمان این تیم امداد و نجات را تشکیل می دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به حضور ۱۲ نیروی واکنش سریع، ۳ نفر آنست، ۱۳ راننده و ۱۲ نیروی اسکان در این تیم، خاطرنشان کرد: ۲۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین امدادی تیم امداد و نجات کردستان را در این ماموریت انسان دوستانه همراهی می کنند.

وی گفت: بیمارستان صحرایی جمعیت هلال احمر کردستان نیز با تجهیزات مناسب به حادثه دیدگان شهرستان های زلزله زده کرمانشاه خدمت رسانی درمانی می کند.

آرتیکاس اقبال در پایان با بیان اینکه برخی اقلام خوراکی اضطراری نظیر خرما، کنسروجات، آب معدنی، قند و شکر، بیسکویت در کنار چادر، ست ظروف، پتو، لوازم گرمایشی و موتور برق به این مناطق ارسال شده است، افزود: سگ های تجسس و دستگاه های زنده یاب از دیگر امکاناتی هستند که از سوی جمعیت هلال احمر کردستان به استان کرمانشاه ارسال شده اند.

@ostandarikurdestan

برچسب ها