دو شنبه 20 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان تاکید کرد:

ثبت جهانی اورامان در ایجاد اشتغال و کاهش قاچاق موثر است

استاندار کردستان ثبت جهانی اورامان را در ایجاد اشتغال برای ساکنان منطقه و کاهش قاچاق موثر ارزیابی کرد.
 ثبت جهانی اورامان در ایجاد اشتغال و کاهش قاچاق موثر است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دیدار مدیر کل امور پایگاه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه منطقه گردشگری اورامان یک پتانسیل بزرگ برای منطقه است که مورد بی توجهی قرار گرفته است گفت: تمام تلاش خود را بکار می گیریم تا ثبت جهانی اورامان اتفاق بیفتد و این مسئله نقش مهمی در توسعه و ایجاد اشتغال خواهد داشت.
وی برگزاری نشستی در اورامان با حضور مسئولان مرتبط در خصوص بررسی راهکارها و چالش های پیش رو را لازم دانست و گفت: در استان یک همت جمعی برای ثبت جهانی اورامان وجود دارد و ما نیز همه تلاش خود را در راستای تحقق این خواسته به حق بکار خواهیم گرفت.
مرادنیا همچنین به ضرورت ثبت شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی نیز تاکید کرد و اظهار داشت: هفته گذشته جلسه ای با حضور اساتید و بزرگان موسیقی کردی در تهران برگزار کردیم و در آن جلسه اساتید بزرگ موسیقی کردی قول دادند که در این زمینه همکاری همه جانبه داشته باشند.
استاندار کردستان اضافه کرد: برنامه داریم که یک شورای هنری در همه بخش ها برای استان تعریف کنیم و لازم است اختیارات قابل توجهی در راستای تحقق این برنامه به استان داده شود.
وی افزود: در برنامه های هنری و فرهنگی نباید تنها به شعار اکتفا کرد و باید همگان در راستای اجرایی شدن برنامه های هنری فاخر و ماندگار استان به صحنه بیایند.


بازدید [ 758556 ]
برچسب ها