چهار شنبه 1 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان

جوامع محلی محافظان واقعی منابع طبیعی هستند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: روستاییان و جوامع محلی محافظان واقعی منابع طبیعی و عرصه های ملی می باشند و بایستی زمینه مشارکت آنها را هرچه بیشتر مهیا بسازیم.
 جوامع محلی محافظان واقعی منابع طبیعی هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ شهرام ملکی ظهر امروز در مراسم درختکاری در روستای تیانه شهرستان کامیاران به مناسبت هفته درختکاری با بیان این مطلب اظهار داشت: صیانت از منابع طبیعی و عرصه های ملی بایستی به فرهنگ همگانی در کشور تبدیل شده و همکاری مردم و مسئولان در این راستا بیشتر شود.
وی افزود: خوشبختانه مردم و به ویژه روستاییان استان کاملا به صیانت از این منابع خدادادی واقف هستند و همواره در مناسبتهای مختلف با کاشت نهال در افزایش سرانه درختکاری و فضای سبز مشارکت می کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان خاطر نشان کرد: دولت تدبیر و امید عنایت ویژه ای به توسعه مناطق روستایی جهت ایجاد بستر مهاجرت معکوس مردم به روستاها داشته و در این رابطه تلاش کرده زیرساختهای آب و برق و گاز و سایر امکانات رفاهی زندگی را در روستاها فراهم کرده است.
وی تاکید کرد: در این رابطه با تلاشهای مستمر استاندار محترم در چند سال اخیر اعتباراتی جهشی به حوزه توسعه روستایی استان اختصاص یافته و شاهد افزایش سرانه برخورداری روستاهای از زیرساختها هستیم.
ملکی در پایان گفت: همه باید با همکاری و همراهی هم زمینه آبادانی و شکوفایی مناطق روستایی را فراهم کرده تا شاهد تحقق اهداف توسعه پایدار در استان باشیم.بازدید [ 125229 ]
برچسب ها