یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

حوزه معدن کردستان در راستای ایجاد اشتغال پایدار باید مورد حمایت قرار گیرد

استاندار کردستان گفت: با هدف ایجاد ظرفیت های اشتغال پایدار در کردستان حوزه معادن استان بایستی مورد حمایت دستگاههای اجرایی قرار گیرد.
 حوزه معدن کردستان در راستای ایجاد اشتغال پایدار باید مورد حمایت قرار گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا استاندار کردستان در جلسه شورای معادن استان کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: در چند سال اخیر تلاش فراوانی در جهت تسریع روند توسعه کردستان صورت گرفته که در صورت تحقق این برنامه ها یقینا شاهد رشد و شکوفایی استان در بخش های مختلف خواهیم بود.
وی افزود: در این راستا حوزه معدن استان می تواند نقش مهم و تاثیر گذاری را در جهت تولید مواد اولیه و نیز تامین مصالح مورد نیاز استان داشته باشد.
مرادنیا ادامه داد: با توجه به لزوم افزایش میزان اشتغال پایدار در استان قطعا بخش معدن می تواند زمینه اشتغال تعداد کثیری از افراد جویای کار را مهیا کند.
استاندار کردستان گفت: درخواستها و پرونده های حوزه معدن ارجاع شده به این شورا بایستی به درستی مورد بررسی قرار گیرد و از برخی معادن غیر فعال استان که توانایی فعالیت مجدد را دارند حمایت های لازم صورت گیرد.
مرادنیا در پایان گفت: حمایت از استخراج معادن و نیز کمک به  راه اندازی صنایع تبدیلی با هدف ایجاد ارزش افزوده برای مواد معدنی در استان می تواند رونق اقتصادی استان را تسریع بخشد.


بازدید [ 360126 ]
برچسب ها