سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

خواسته‌ها و علايق جوانان در برنامه‌ريزى‌هاى اوقات فراغت در نظر گرفته شود

استاندار كردستان تاكيد كرد: در برنامه ريزى ها براى اوقات فراغت جوانان بايد خواسته ها و علايق آنها در نظر گرفته شود و كارشناسى لازم روى آن صورت گيرد.
 خواسته‌ها و علايق جوانان در برنامه‌ريزى‌هاى اوقات فراغت در نظر گرفته شود

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ بهمن مرادنيا در جلسه ستاد ساماندهى امور جوانان استان، با اذعان به اينكه اكثر برنامه هاى اوقات فراغت براى دانش آموزان و دانشجويان در نظر گرفته مى شود، يادآور شد: ما جوانانى داريم كه دانش آموز و دانشجو نيستند و حق دارند از اين برنامه ها استفاده كنند و از سى ديگر اوقات فراغت را فقط تابستان ندانيم.
وى با تاكيد بر لزوم همكارى همه دستگاه ها در راستاى برنامه ريزى و اجراى برنامه ها در حوزه جوانان، خاطرنشان كرد: قرار نيست دستگاه ها بخشى نگرى كنند چرا كه بخشى نگرى موجب هدر رفت بخشى از اعتبارات مى شود.
استاندار كردستان با اشاره به اجراى طرح كارورزى كه از سوى دولت مطرح و اجرا شده افزود: اين طرح فرصت خوبى است كه بايد روى آن سرمايه گذارى كنيم چون هم آموزش است هم مهارت آموزى هم اوقات فراغت جوانان را پرمى كند و هم به اشتغال جوانان كمك مى كند. 
وى در خصوص اعلام اين آمار كه ٥٨ درصد جوانان دولت را مقصر بحث اشتغال مى دانند، اظهار داشت: اين صحيح است اما اينكه همه مسئوليت ها را متوجه دولت بدانيم و خانواده ها همه چيز را به دولت موكول كنند درست نيست خانواده ها هم بايد مسؤوليت پذير باشند اما اين نگرش مسؤوليت خانواده ها را كم مى كند و توقعى است كه به اشتباه ايجاد شده است. 
مرادنيا در بخش ديگرى از اين جلسه به كلنگ زنى ٣ طرح بزرگ از حلقه هاى زنجيره فولاد، در شهرستان هاى استان اشاره و خاطرنشان كرد: توقف خام فروشى يكى از خواسته هاى به حق مردم كردستان است كه با اجراى اين سه پروژه هيچ معدن آهنى در استان خام فروشى نخواهد شد و همه در داخل استان  فراورى مى شود.
وى افزود: با توجه به پيگيرى هاى كه در حوزه اشتغال و زيرساخت انجام شده، كردستان در مسير خوبى قرار گرفته و چند پروژه مهم در راستاى توسعه استان و كم شدن بيكارى در استان اتفاق خواهد افتاد كه از جمله آنها بحث پتروشيمى است كه قرار است در چند شهرستان استان استقرار پيدا كند. 
استاندار كردستان در ادامه، كشاورزى را نكته مغفول مانده دربحث اشتغال و اوقات فراغت دانست و تاكيد كرد: كشاورزى هميشه موفق عمل كرده و بايد در اين حوزه هم ورود كند چرا كه كردستان يك استان كشاورزى است و ظرفيت هاى خوبى در بخش كشاورزى و آب داريم كه مى تواند در استاى توليد و ايجاد اشتغال از آن استفاده كرد. 
وى با انتقاد از اينكه امروز جوانان ما اشتغال را فقط در كارمندى مى دانند، افزود: در هيچ جاى دنيا دولت به اين گستردگى نيست كه دليل اين امر ترغيب و تشويق جوانان به سمت و سوى توليد است و ما هم مى توانيم در بخش كشاورزى درآمدهاى خوبى داشته باشيم. 
مرادنيا به اعتبارات اشتغالزاى ٤ درصد مناطق مرزى و ٦ درصد شهرهاى زير ١٠ هزار نفر كه به كردستان تخصيص يافته اشاره و اظهار داشت: اين تسهيلات ارزان قيمت فرصتى است كه شايد ديگر تكرار نشود اما متاسفانه ما نتوانسته ايم (در جذب آن) درست عمل كنيم كه در اين خصوص شايد بخشى از تقصير بر عهده بانك ها باشد اما يكى ديگر از دلايل كم تجربگى متقاضيان است. 
وى در پايان ازرسانه ها و صدا و سيما خواست با توجه به ظرفيت هاى استان، جوانان را به سمت گرايش به حوزه كشاورزى ترغيب نمايند.

بازدید [ 745446 ]
برچسب ها