سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

در بحث حل مشکلات استان، با هیچ مدیرکلی تعارف ندارم

استاندار کردستان تاکید کرد: در بحث حل مشکلات استان بویژه اقشار زحمتکش، با هیچ مدیرکلی تعارف ندارم.
 در بحث حل مشکلات استان، با هیچ مدیرکلی تعارف ندارم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در نشست با تشکل های صنفی حمل و نقل جاده ای و رانندگان و شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر استان، قول داد مسائل و مشکلات مطرح شده را شخصاً پیگیری و در صورت نیاز نتیجه را طی جلسه ای مشابه به اطلاع حاضرین برساند.
وی اذعان داشت: فعالین حوزه حمل و نقل، طیف وسیعی از جامعه هستند که کاری پرزحمت و مسؤلیتی با اهمیت را بر عهده دارند.
یکی از مشکلات مطرح شده در این نشست امکان سوخت گیری ۱۵۰ لیتر گازوئیل در پمپ بنزین های کردستان در مقابل ۴۰۰ لیتر در سایر استان ها بود که استاندار ضمن قول مساعد نسبت به پیگیری سریع این مشکل، خاطرنشان کرد: نباید به هیچ وجه اجازه دهیم حق کردستان ضایع شود.
مرادنیا در خصوص مشکلات مطرح شده راجع به مرز باشماق، نیز اظهار داشت: مسؤلیت مرز رسمی باشماق به اداره حمل و نقل استان واگذار شده و به شدت پیگیر ساماندهی این مرز هستیم.
وی در پاسخ به گله مندی از برخورد ناشایست طرف عراقی با رانندگان ایرانی، گفت: طرف عراقی بعضاً کم لطفی هایی می کنند که برای ما قابل تصور نیست اما اگر قرار باشد آنها به رانندگان ما بی حرمتی کنند و شان انسانی آنها را زیر سوال ببرند، ما هم مانند آنها رفتار می کنیم.
مرادنیا همچنین نیروی انتظامی و دادستانی را مسؤول برخورد با افراد شرور و باجگیر در مرز باشماق عنوان کرد و از دستگیری تعدادی از این افراد خبر داد.
وی مشکلات و گلایه های مطرح شده در حوزه کاری صنعت، معدن و تجارت استان و همچنین بیمه تامین اجتماعی را نیازمند حضور مدیران مربوطه دانست و افزود: در بحث حل مشکلات استان، با هیچ مدیرکلی تعارف ندارم.
استاندار در ادامه ضمن یادآوری اینکه کشور در شرایط ویژه و سخت ناشی از تحریم ها قرار دارد، افزود: انصافاً علیرغم مشکلات فراوان، در تمام حوزه ها بویژه راه و جاده، در استان کارهای خوبی انجام شده و دولت سعی کرده عقب ماندگی های چندین ساله استان را جبران کند.
وی همچنین بیان داشت: کردستان ظرفیت های فراوانی از جمله آب، زمین و معدن دارد که به اشتباه همیشه از آن به عنوان استان محروم نام برده شده اما تمام تلاش من ایجاد این باور است که با وحود این همه ظرفیت، کردستان می تواند استانی توسعه یافته باشد.
مرادنیا فراهم نمودن زمینه های سرمایه گذاری و پای کار بودن مردم برای ایجاد توسعه در استان را نیازمند تلاش همگانی دانست و افزود: ما هم به عنوان دولت تلاش داریم زیرساخت های سرمایه گذاری را فراهم کنیم.

بازدید [ 192375 ]
برچسب ها