یک شنبه 6 بهمن سال 1398

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد:

دستگاه های اجرایی استان باید مطالبات شهرداریها را تا پایان سال جاری پرداخت کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه شهرداریهای شهرهای استان 150 میلیارد تومان از دستگاه های اجرایی طلب دارند، تاکید کرد: دستگاه های اجرایی استان باید مطالبات شهرداریها را تا پایان امسال پرداخت کنند.
 دستگاه های اجرایی استان باید مطالبات شهرداریها را تا پایان سال جاری پرداخت کنند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان
مهندس امیر قادری روز سه شنبه در نشست مشترک شهرداران با مدیران دستگاه های اجرایی اظهار کرد: نه بخش دولتی و نه بخش خصوصی اجازه ندارند بدون اخذ پروانه از شهرداریها ساخت و ساز انجام بدهند.
وی افزود: اگر از گذشته دور هم این اتفاق افتاده باشد شهرداریها کوتاهی کرده اند و نباید اجازه بدهند ساخت و ساز بدون مجوز چه توسط دولت و چه بخش خصوصی انجام بگیرد چراکه قانون این موضوع را تکلیف کرده و همه باید در چهارچوب قانون حرکت کنیم.
معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: درآمد شهرداریها به عنوان یک نهاد عمومی از محل ساخت و سازها است و اگر این درآمدها به شهرداریها داده نشود، امکان اداره شهرها وجود ندارد.
مهندس قادری با یاداوری این واقعیت که مطالبات مردم و زندگی شهرنشینی با گذشته تفاوت کرده است، گفت: در شرایطی که مطالبات مردم برای ارتقای کیفیت خدمات در شهر هر روز در حال افزایش است، عدم پرداخت حق و حقوقات شهرداریها توسط بخش دولتی و خصوصی غیرقابل قبول خواهد بود.
معاون استاندار کردستان افزود: به همین دلیل استاندار محترم کردستان تکلیف کرده که مطالبات شهرداریها باید در اولویت قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه شهرداریها موظفند در چهارچوب قانون عوارض دریافت کنند، تاکید کرد: شهرداریها باید به صورت مستند و مستدل و منطقی اقدام به محاسبه عوارض کنند و به شهرداریهایی که بدون کار کارشناسی برآورد عوارض انجام دهند، تذکرات جدی داده می شود.
مهندس قادری این پرسش را مطرح کرد که اگر بخش دولتی پروانه برای ساخت و ساز اخذ نکند و حقوقات شهرداریها را پرداخت نکند چگونه انتظار پرداخت عوارض و مطالبات شهرداریها از سوی مردم را داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: اختلاف نظر با شهرداریها در مورد برآورد عوارض در کمیسیون ماده 77 حل و فصل خواهد شد.
معاون عمرانی استاندار کردستان در پایان تاکید کرد: هر دستگاهی که اقدام به دریافت پروانه برای ساخت و ساز نکند، آن پروژه باید تعطیل شود.

بازدید [ 552045 ]
برچسب ها