پنج شنبه 10 مهر سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

مدير فناورى اطلاعات و شبكه دولت استاندارى

«دورخیز نوآورانه» بستری برای توسعه‌ی گردشگرى استان کردستان

مدير فناورى اطلاعات و شبكه دولت استاندارى كردستان از اجراى «دورخیز نوآورانه» در کردستان با تمركز بر ارزش زنجيره صنعت گردشگرى و دو حوزه كليدى ميراث فرهنگى و صنايع دستى، خبر داد.
«دورخیز نوآورانه» بستری برای توسعه‌ی گردشگرى استان کردستان

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ پيمان خليلى در اين خصوص گفت: دورخيز نوآورانه كردستان با هدف انتقال تجربه و بحث و تبادل نظر سیاستمداران، سرمایه‌گذاران و مدیران ارشد مراکز فعال در خلق اکوسیستم نوآوری گردشگری تشکیل شده تا بتواند از کسب و کار‌های ارزش‌آفرین و نوآور و همچنين شکل گیری و توسعه ی اکوسیستم کارآفرینی در راستای حل درست مسائل حمایت موثری داشته باشد.  
وى افزود: این رویداد توسط مجموعه آموزشی برنا و شتابدهنده تک، با حمایت استانداری کردستان، اداره کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت های معتبر بخش خصوصی در استان از تاریخ 9 لغايت ١١ اسفند ماه در سنندج برگزار خواهد شد.
خليلى در ادامه اظهار داشت: دورخیز نوآورانه با شعار جهش به افق 1404 توسعه ایران، فرصتی است که در آن چالش ها و مسائل سازمان ها، کسب و کارها و صنایع مختلف، در چارچوب محورهای گردشگرى، ميراث فرهنگى و صنايع دستى مطرح شده تا با هدف جهت دهی ایده های نوآورانه جوانان و دانشجوبان و کارآفرینان، به صورت جمعی به حل این چالش ها بپردازیم.
مدير فناورى اطلاعات و شبكه دولت استاندارى هدف از دورخیز نوآورانه را ایجاد فضای نوآوری بر اساس نیازهای موجود در بازار یا ایجاد نیازهای جدید عنوان و خاطرنشان كرد: اين رويداد فرصتی است که می تواند برای نوآوران بکر و جدید باشد تا ایده خلاقانه خود را به سمت کاربردی شدن و رفع نیازهای جامعه و کشور پیش ببرند.
وى ادامه داد: در دورخیز نوآورانه گردشگری در کردستان، با همکاری سازمان ها، شرکت ها و کارشناسان بخش دولتی و خصوصی لیستی از مسائل و چالش های اساسی این حوزه ها استخراج شده و به صورت عمومی در دسترس متفکران، صاحب نظران و کارافرینان قرار داده شده تا برای آن راه حل ارائه كنند.
خليلى در خصوص علت تمرکز اصلی دورخیز نوآورانه بر روی بخش گردشگری و دو حوزه کلیدی میراث فرهنگی و صنایع دستی كردستان، گفت: این صنعت که يكى از پتانسیل های اصلی و مهم اقتصاد کردستان است می تواند به صورت مستقیم بر ایجاد اشتغال پایدار تاثیر مثبت داشته باشد و از سوى ديگر فرصتى است تا چگونگی بهبود آنها در راستای توسعه اقتصادی منطقه بررسى شود.
وى در پايان از علاقه مندان خواست برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت دورخیز نوآورانه به آدرس www.doorkhiz.com/kurdistan مراجعه نمایید.

بازدید [ 847989 ]
برچسب ها