شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان:

رعایت حریم رودخانه‌ها برای کاهش خسارات احتمالی سیل الزامیست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: برای کاهش خسارات احتمالی از بروز سیل رعایت حریم و بستر رودخانه های کردستان الزامیست.
 رعایت حریم رودخانه‌ها برای کاهش خسارات احتمالی سیل الزامیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ شهرام ملکی امروز درجلسه کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان کردستان با بیان این مطلب ضمن تبیین اهمیت تشکیل این کارگروه بر تلاش حداکثری اعضا برای جبران خسارات ناشی از سیل در فروردین جاری تاکید کرد.
وی افزود: باید هرچه سریعتربرای ایجاد مسکن موقت خانوارهای آسیب دیده از سیل اخیر در برخی مناطق استان اقدامات مقتضی صورت گیرد.
ملکی در ادامه ضمن تاکید بر همکاری دستگاههای اجرایی متولی در بحث رسیدگی و امداد رسانی به مناطق آسیب دیده از سیل اخیر بر اهمیت تسهیل روند اداری صدور پروانه های ساختمان های آسیب دیده از این حادثه تاکید کرد.
وی همچنین در بخشی دیگر از سخنانش خواستار تشکیل و برگزاری کارگروه کشاورزی برای جبران خسارت به بخش کشاورزی در مناطق سیل زده شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تسهیل در روند ارائه زیرساخت های اولیه و نیز نصب انشعاب رایگان به واحدهای مسکونی آسیب دیده و دارای سابقه را ضروری برشمرد.
وی خاطر نشان کرد: باید برای تامین نیازهای معیشتی احتمالی ساکنین روستاهای آسیب دیده و جبران خسارات ناشی از سیلاب در فروردین ماه سالجاری در برخی از شهرستان ها تدابیر لازم اندیشیده شود.
ملکی تشکیل کارگروه های متناطر بازسازی و نوسازی به ریاست فرمانداردر شهرستان های تابعه برای برآورد و جبران خسارتها را از اولویت اصلی این کارگروه عنوان کرد.
وی در پایان خواستار اعلان فراخوان برای آگاهی آسیب دیدگان سیل اخیر جهت دریافت تسهیلات بازسازی و نوسازی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مراجعه به بنیاد استان شد.


بازدید [ 329745 ]
برچسب ها