سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

رعایت مباحث پدافند غیر عامل موجب صیانت از سرمایه‌های ملی می‌شود

استاندار کردستان گفت: در حقیقت رعایت مباحث اصل پدافند غیر عامل صیانت از سرمایه های ملی بشمار می رود و باید با دقت و حساسیت فراوان در دستور کار مدیران دستگاه‌های اجرایی استان قرارگیرد.
 رعایت مباحث پدافند غیر عامل موجب صیانت از سرمایه‌های ملی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا عصر امروز در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: همه مدیران با موضوع پدافند غیرعامل با حساسیت و جدیت برخورد کنند و توجه داشته باشند که در این مقطعه زمانی تهدیدات متعددی متوجه کشور می باشد.
وی افزود: باید با مدیریت مناسب و نیازسنجی پدافند غیر عامل مانع از بروز هرگونه تهدید احتمالی دشمن علیه زیر ساخت های حیاتی و زیر بنایی کشور شویم که مسلما هرگونه کم کاری می تواند زمینه اجرای دسیسه های دشمنان با اولویت ایجاد نارضایتی های مردم محور را فراهم کند.
مرادنیا ادامه داد: توجه به حفظ و صیانت از سرمایه های اساسی کشور اهمیت وجود شورای پدافند غیر عامل را در استان و کشور چند برابر می کند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود خواستار تسریع در روند تدوین و اجرای طرح جامع پدافند غیر عامل استان کردستان شد.
مرادنیا همچنین بر لزوم ارائه گزارش از ظرفیتها و تهدیدات و مشکلات در حوزه پدافند غیر عامل از سوی دستگاههای اجرایی استان تاکید کرد.
وی تصریح کرد: مدیران دستگاههای اجرایی استان باید مصوبات و دستورالعملهای شورای عالی پدافند غیر عامل را در اولویت برنامه های اجرایی خود قرار دهند.
استاندار کردستان ابراز داشت: باید تلاش کنیم تا با رعایت اصل پیشگیری از بروز هرگونه  خسارات احتمالی ناشی از عدم رعایت مباحث پدافند غیرعامل جلوگیری کنیم.
وی ضمن اشاره بر اهمیت حضور به موقع دستگاههای اجرایی عضو شورای پدافند غیر عامل استان در هنگام بروز حوادث احتمالی از جمله در آتش سوزی جنگلها و مراتع و سیل و همچنین برخی دیگر از حوادث غیر مترقبه بر لزوم همکاری و همراهی همه جانبه دستگاههای اجرایی برای مقابله با این حوادث تاکید کرد.
استاندار کردستان گفت: حفظ سرمایه های ملی و ظرفیت خدادادی وظیفه همگانی است و همه موظفیم برای حفظ و صیانت از این سرمایه های ملی با همه توان وارد عرصه شویم.
وی اذعان داشت: با توجه به وجود ظرفیتهای کشاورزی و دامپروری در استان باید اقدامات پیشگیرانه  بیشتری برای جلوگیری از شیوع  بیماری های واگیر مشترک بین انسان و دام در سطح استان صورت گیرد.
مرادنیا درادامه خواستار تلاش برای کاهش مشکلات و نارسایی های موجود جامعه برای ایجاد رفاه و آسایش و کسب رضایت مندی مردم شد.
استاندار کردستان یادآوری کرد که در اجرای طرحهای عمرانی و زیربنایی باید رعایت مباحث پدافند غیر عامل نیز در اولویت قرار گیرد.
وی در پایان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت ها و توانمندیها و استعدادهای طبیعی  استان کردستان در این راستا شورای عالی پدافند غیر عامل کشور باید برای تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با حوادث غیر مترقبه نگاه ویژه ای به استان کردستان داشته باشد.

بازدید [ 342171 ]
برچسب ها