سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

معاون استاندار کردستان:

رونق تولید نسخه دردهای اقتصادی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: رونق تولید در این استان کار گشای بسیاری از دردهای اقثصادی و زیربنایی است.
 رونق تولید نسخه دردهای اقتصادی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان به نقل از ایرنا ،حسین فیروزی روز پنجشنبه در اولین جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید استان در فرمانداری دیواندره اظهار داشت: نامگذاری سال 98 از سوی رهبر معظم انقلاب بنام (رونق تولید) به عنوان اولویت اول کشور بسیاری از مشکلات را با حمایت دولت حل خواهد شد.
وی اضافه کرد: دولت و مردم در کنار هم با تبعیت از شعار سال رونق تولید کار کنند زیرا منشا و خیر و برکت زیادی برای کشور و استان است.
فیروزی به بیکاری در کردستان اشاره کرد و افزود: با رونق تولید در استان و محقق شدن شعار سال با حمایت های دولت و بانک ها بتوانیم بیکاری را ریشه کن کرده تا تولید کننده با امنیت بیشتری به سرمایه گذاری خود در استان فعالیت کند.
معاون استاندار کردستان یادآور شد: منابع دولتی باید به تولید بخش اقتصاد مولد اختصاص داده و از اختصاص این منابع به کارهای غیر مولد خودداری شود.
وی با اشاره به برنامه ریزی ادارات استان و تشکیل کارگروه ها برای رونق تولید در سال 98گفت: فرمانداری ها و ادارات شهرهای استان موظف به تشکیل کارگروه اقتصادی و برنامه ریزی برای راهکارهای رونق تولید هستند تا منابع به تولید واقعی اختصاص یابد.
وی تاکید کرد: بانک ها موظف هستند 85 درصد از سپرده های خود را به تولید و سرمایه گذاری اختصاص دهند چون تولید مهمترین نیاز کشور است.
فیروزی اظهار داشت: رئیس جمهوری در آینده نزدیک به کردستان سفر خواهد کرد که نوید بخش شروع کارهای خوبی در استان است و پروژه های خوب و سرمایه گذاری های بلند مدتی در این سفر به انجام خواهد رسید.
وی به رتبه اول شهرستان دیواندره در پرداخت تسهیلات پایدار روستایی در سطح استان کردستان اشاره کرد و افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده در سال رونق تولید بتوانیم توجه بیشتری در پرداخت تسهیلات به این شهرستان داشته باشیم.
معاون اقتصادی استاندار کردستان در سفر به شهرستان دبواندره از طرح‌های تولید و تکثیر گل رز، کارخانه سهند پلاست مکری و سیلوی هوراز گستر بازدید کرد.

بازدید [ 479142 ]
برچسب ها