سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

معاون سیاسی استاندار:

ریشه کنی معضل بی سوادی نیازمند عزم جدی جامعه است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: ریشه کنی معضل بی سوادی نیازمند عزم جدی جامعه و همکاری همه جانبه مردم و مسئولان است.
 ریشه کنی معضل بی سوادی نیازمند عزم جدی جامعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال ظهر امروز در جلسه نشست شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی استان کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: بالا بودن آمار بیسوادی زیبنده استان فرهنگی کردستان نیست و انتظار می‌رود بزرگان استان، فرهیختگان و کسانی که در عرصه تعلیم و تربیت حرف برای گفتن دارد، تمام تلاش خود را برای افزایش آمار باسوادی استان بکار گیرند.
وی افزود: در این راستا باید بپذیریم که آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند به مسائل تعلیم و تربیت و رفع موانع بیسوادی درجامعه بپردازد، بنابراین باید تمام دستگاهها و مدیران اجرایی در این زمینه ایفای نقش کنند.
خوش اقبال در بخشی دیگر از سخنانش همچنین با اشاره به لزوم مشارکت حداکثری مردم استان در انتخابات، در ادامه خاطر نشان کرد: زمینه برگزاری انتخابات باشکوه در گرو حضور دشمن شکن در راهپیمایی ۲۲بهمن است ونقش آموزش و پرورش به عنوان یک وزارتخانه مهم و اساسی در عرصه نظام در این زمینه بسیار مهم است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تصریح کرد: رای و نظر مردم همواره برای نظام مهم بوده است و در رابطه با توجه به مشکلات و موانع موجودی که دشمنان داخلی و خارجی برای کشور بوجود آورده‌اند وظیفه تک تک ما به عنوان کسانی که مسوولیت داریم این است که مردم را به فضا آورده و انتخابات خوبی را برگزار کنیم.
وی اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی که از توانایی لازم برخوردار هستند طبق چارچوب‌‎های خود آموزش و پرورش را در راستای رفع موانع بیسوادی در جامعه کمک کرده و این مهم را  اولویت برنامه‌ریزی‌های خود قرار دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان  اذعان داشت: بی شک اگر می‌خواهیم که در عرصه‌های ملی و بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای داشته باشیم نباید در عرصه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش را تنها بگذاریم بلکه باید از تمام ظرفیت‌های برای ریشه کنی بیسوادی بهره بگیریم.
وی در پایان گفت:  همه وظیفه داریم در جشنهای ایام الله دهه فجر حضوری باشکوه داشته باشیم  و در حقیقت امروز چشم تمام جهانیان به  این 2 رویداد بزرگ در ایران است و انتظار می‌رود مردم استان و کشور با حضور باشکوه خود در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر عزت و اقتدار نظام را به دنیا نشان دهند.بازدید [ 182229 ]
برچسب ها