چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان

ساماندهی دست فروشان از مطالبات به حق مردم سنندج است

استاندار کردستان گفت: اجرای طرح ساماندهی دست‌فروشان از مطالبات جدی و به حق مردم است و باید با برنامه‌ریزی مناسب زمینه پاسخگویی به این مطالبه را فراهم سازیم.
 ساماندهی دست فروشان از مطالبات به حق مردم سنندج است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا شامگاه شنبه در دیدار با اعضای شورای اسلامی و شهردار سنندج در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: مردم به عنوان ولی نعمتان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و آنها همواره در بسیاری از صحنه های انقلاب با همه توان وارد میدان شده و از ارزشها و دستاودرهای نظام صیانت کرده اند.
وی افزود: در این راستا ما به عنوان مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی استان وظیفه داریم با تمام توان از منافع مردم و شهروندان صیانت نموده و تلاش خود را برای خدمت صادقانه به مردم مضاعف کنیم.
مرادنیا خاطر نشان کرد: در بحث ساماندهی مدیریت شهری و توجه به رفاه و آسایش شهروندان نیز شهرداریها و شورای های اسلامی در سطح استان بایستی با برنامه ریزی و مدیریت کارآمد بهترین خدمات را به شهروندان ارائه دهند.
استاندار کردستان همچنین  با اشاره بر لزوم ساماندهی دست فروشان در معابر شهری در ادامه تصریح کرد: بحث ساماندهی دست فروشان متاسفانه مشکلات و نارسایی هایی را برای تردد مردم در سطح معابری شهری بوجود آورده که باید با همکاری همه متولیان و با برنامه ریزی دقیق هرچه سریعتر نسبت به حل و فصل این موضوع اقدام کنیم.
استاندار کردستان گفت: در موضوع ساماندهی دست‌فروشان نمی‌خواهیم یک شبه انقلاب کنیم، باید با برنامه‌ریزی مناسب و به صورت گام به گام جلو برویم.
مرادنیا خاطرنشان کرد: ساماندهی دست‌فروشان از جمله مسائلی است که بارها پیرامون آن جلسات برگزار شد و حتی مصوباتی هم از شورای تامین گرفته است.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح با یک برنامه‌ریزی درست شدنی است، گفت: همه باید به موضوع ساماندهی دست‌فروشان به عنوان یک فرصت نه یک تهدید نگاه کنند.
استاندار کردستان با بیان اینکه ساماندهی دست‌فروشان مطالبه عمومی مردم است، گفت: واقعا این وضعیت که الان در برخی خیابان‌های مرکزی شهر مانند خیابان فردوسی شاهد هستیم در خور شان مردم سنندج و استان نیست.
وی اظهار داشت: در اجرای طرح ساماندهی دست‌فروشان دنبال برخورد قهری با هیچ کس نیستیم، تمام تلاش ما ایجاد بسترهای لازم برای ساماندهی درست این عزیزان و پاسخگویی به مطالبات به حق شهروندان در این حوزه است.
مرادنیا گفت: یکی از مهم‌ترین نیازها در اجرای موفق این طرح فرهنگ‌سازی است که این فرهنگ‌سازی باید از طریق رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی با تولید محتواهای مختلف انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: براساس اخرین جلسه شورای تامین استان پیرامون این موضوع قرار بود صدا و سیما در قالب برنامه‌های متعدد روی این طرح صحبت و بستر را برای حمایت عامه مردم از اجرای آن فراهم سازد .
استاندار کردستان افزود: ساماندهی دست‌فروشان موضوع مهم و مربوط به شورای تامین است همه دستگاه‌ها باید با همفکری و پای کار بیایند و زمینه عملیاتی کردن موفق این طرح را فراهم سازند.
مرادنیا با بیان اینکه نباید زمان را از دست بدهیم، گفت: اقدامات تبلیغاتی و فرهنگی مورد نیاز برای اجرای این طرح در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود تاخیر در اجرای طرح ساماندهی دست‌فروشان در مرکز استان را به واسطه در پیش بودن انتخابات و غیره جایز نمی‌دانم.
وی اذعان کرد: الان در مجموع600 نفر دست‌فروش در سطح شهر فعالیت می‌کنند باید گام به گام ساماندهی این افراد در قالب بازارهای مختلفی که تعریف شده  شروع کنیم.
وی با بیان اینکه این کار را باید با لحاظ پیوست‌های لازم شروع و به صورت گام به گام جلو ببریم، عنوان کرد: اگر افرادی در حال سوء استفاده از این بستر هستند باید با این افراد برخورد و به دستگاه قضا معرفی شوند، قرار نیست شهر را تسلیم چند نفر افراد محدود کنیم.
مرادنیا بر اجرای طرح پیاده راه شهر سنندج هم تاکید کرد و گفت: اگر کار مطالعات این طرح تمام شده بستر اجرای آن با تامین اعتبارات لازم از دو محل اعتبارات استانداری و شهرداری فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: مطالعات انجام گرفته در این خصوص باید در اختیار شهرداری قرار گیرد و کار در کوتاه‌ترین زمان ممکن وارد فاز اجرا شود.
استاندار کردستان در پایان گفت: استانداری کردستان از محل اعتباری که برای احداث پارک بانوان و اعتبارات سرفصل پروژه‌های بازآفرینی 5 میلیارد تومان را برای اجرای طرح پیاده راه سازی در اختیار شهرداری قرار خواهد داد.بازدید [ 214776 ]
برچسب ها