چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان تاکید کرد:

ساماندهی و تعیین تکلیف زمین‌های کشاورزی حاشیه رودخانه‌های گاورود و قشلاق با حفظ حقوق کشاورزان

استاندار کردستان بر لزوم تسریع در تشکیل کارگروهی به منظور ساماندهی و تعیین تکلیف زمین های کشاورزی حاشیه رودخانه های گاورود و قشلاق، با حفظ حقوق کشاورزان و ظرف مدت یکماه، تاکید کرد.
 ساماندهی و تعیین تکلیف زمین‌های کشاورزی حاشیه رودخانه‌های گاورود و قشلاق با حفظ حقوق کشاورزان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در سی و پنجمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، در خصوص مشکل کشاورزان و بهره برداران حاشیه رودخانه های گاورود و قشلاق در ارتباط با نحوه تعیین حدِ حریم و بستر رودخانه، اظهار داشت: قانون برای همه ما قابل احترام است اما تفاسیر از قانون بسیار مهم است لذا باید
با تشکیل کارگروهی متشکل از دستگاه های ذیربط، ظرف مدت یکماه موضوع ساماندهی حاشیه این رودخانه ها تعیین تکلیف شود.
وی تاکید کرد: این ساماندهی باید با نگاه اجتماعی و توجه به حفظ حق و حقوق کشاورزان انجام شود.
استاندار در ادامه و پس از استماع گزارش اقدامات دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، لزوم برگزاری مرتب جلسات این شورا با طرح یک دستور کار در هر جلسه را یادآوری و خاطرنشان کرد: برگزاری این نشست ها قطعا به نفع تولید خواهد بود باعث می شود دولت و بخش خصوصی به درک متقابل برسیم.
مرادنیا با اذعان به اینکه ظرفیت قانون می تواند در حل مشکلات راهگشا باشد، شورای گفتگو را یک ظرفیت قانونی عنوان کرد و افزود: اگر از این ظرفیت استفاده نکنیم، استان ضرر می کند.
وی همچنین اظهار داشت: اعتقاد داریم بخش خصوصی بیشتر از دولت می تواند در اقتصاد کشور تاثیر داشته باشد لذا باید جلسات مرتب و هرماه برگذار شود.
حضور مدیران دستگاه ها در نشست های شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از دیگر موارد مورد تاکید استاندار بود.

بازدید [ 6555 ]
برچسب ها