شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون عمرانی استاندار در سفر به دیواندره تأکید کرد

ضرورت تکمیل هرچه سریعتر تصفیه خانه فاضلاب دیواندره/مشکل استخر ورزشی حل خواهد شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در سفر به دیواندره از چندین پروژه عمرانی بازدید نمود و در جلسات طرح بازآفرینی شهری و بررسی پروژه های عمرانی این شهرستان حضور یافت.
  ضرورت تکمیل هرچه سریعتر تصفیه خانه فاضلاب دیواندره/مشکل استخر ورزشی حل خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان در بازدید مهندس امیر قادری، مهندس علوی نماینده مردم شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس، اسدی مدیرکل شهری و شوراهای استانداری، مدیرکل آبفای شهری و مدیر کل ورزش و جوانان استان، توان فرماندار شهرستان دیواندره، شهردار و اعضای شورای شهر دیواندره و برخی مسئولان شهرستانی نیز حضور داشتند.

معاون عمرانی استاندار کردستان در خصوص این سفر اظهار کرد: پروژه های عمرانی شهرستان های مختلف توسط حوزه عمرانی استانداری و مدیران مرتبط به صورت دوره ای مورد بازدید قرار می گیرد و مسائل و مشکلات این پروژه ها بررسی خواهد شد.

مهندس قادری تصریح کرد: بر اساس بازدیدی که از قطعات مختلف پروژه کریدور شمال به جنوب در حوزه شهرستان دیواندره انجام شد، هماهنگی لازم با شرکت ساخت و توسعه راه ها برای بهره برداری از 2/2 کیلومتر که با نصب تابلو و علائم به اتمام می رسد، انجام شده است.

وی با تأکید بر اتمام این پروژه اظهار داشت: تلاش می کنیم این پروژه هر چه سریعتر به بهره برداری برسد، چراکه این مسیرها جزو نقاط حادثه خیز بوده که بیشترین آمار تصادفات را دارد.

قادری با بیان اینکه در جریان این سفر از پروژه های عمرانی شهرداری دیواندره بازدید به عمل آمد و مشکلات این حوزه از نزدیک برررسی شد، گفت: یکی از مواردی که مطرح شد پروژه استخر آموزش و پرورش بود که از طریق کارگروه زیربنایی استان حل خواهد شد.

وی اظهار داشت: با توجه به ضرورت وجود استخر در دیواندره که یکی از دغدغه های اصلی مردم شهرستان است، در اسرع وقت مشکلات این پروژه بررسی و نسبت به تأمین اعتبار آن اقدام خواهد شد.

قادری در ادامه تصریح کرد: از پروژه تصفیه خانه فاضلاب که در حال حاضر 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد هم بازدید به عمل آمد.

وی افزود: اعتبارات تخصیصی در سال های گذشته  برای این پروژه کافی نبوده ولی امسال این پروژه در حدود 72 میلیارد ریال اعتبار دارد و امیدواریم این پروژه تخصیص خوبی داشته باشد تا هرچه سریعتر به سرانجام برسد.

مهندس قادری برآورد نهایی این پروژه را 200 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: پیگیر هستیم هر چه زودتر این طرح به بهره برداری برسد.

در ادامه این سفر از پروژه بند انحرافی پایاب سد سیازاخ که به منظور انتقال آب به 20 هزار هکتار از اراضی شهرستانهای دیواندره و بیجار درحال احداث است بازدید و راهکارهای لازم برای تسریع در اجرای پروژه ارائه شد.

بازدید [ 624492 ]
برچسب ها