چهار شنبه 13 اسفند سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون عمرانی استاندار کردستان:

طرح جامع تفکیک آب فضای سبز از آب شرب شهری سنندج به دستگاه‌های متولی ابلاغ شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: طرح جامع تفکیک آب فضای سبز از آب شرب شهری سنندج برای اجرا به دستگاه‌های متولی ابلاغ شده است.
 طرح جامع تفکیک آب فضای سبز از آب شرب شهری سنندج به دستگاه‌های متولی ابلاغ شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ شهرام ملکی ظهر امروز در جلسه بررسی نحوه تفکیک شبکه آب شرب از آبیاری فضای سبز شهر سنندج در محل دفتر معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: در این زمینه شهرداری سنندج و نیز شرکت آب و فاضلاب استان کردستان ضروریست تلاش خود را جهت تسهیل در ساماندهی و تفکیک شبکه آب شرب از آبیاری فضای سبز شهری مضاعف کنند.
وی افزود: هم اکنون برای نگهداری و آبیاری 526 نقطه فضای سبز به مساحت 278 هکتار و برای بیش از 56 هزار اصله درخت توسط شهرداری سنندج از آب شرب استفاده می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان از تشکیل کمیته اجرایی برنامه های مشترک شهرداری و آب و فاضلاب شهری برای شروع جداسازی آب فضای سبز از شرب با انجام مطالعه توسط مشاور ذیصلاح خبر داد.
ملکی اظهار داشت: در راستای تغییر شیوه و بهینه سازی مصرف آب شرب بخصوص در مصرف و آبیاری فضای سبز با هدف ساماندهی و کاهش مصرف آب شرب شهری توسط شهرداریها و دیگر ارگانهای متولی اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما و رسانه های جمعی صورت گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در پایان ضمن تاکید بر پیش بینی افق توسعه و بهسازی شبکه آبیاری فضای سبز خواستار تدوین نقشه راه جهت تغییر شیوه آبیاری سنتی به سمت شیوه های آبیاری مدرن و تحت فشار توسط شهرداریهای  تابعه استان شد.


بازدید [ 9405 ]
برچسب ها