سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

ظرفیت‌های فرهنگی کردستان بستری برای همکاری با سازمان ملل است

استاندار کردستان گفت: این استان با توجه به تنوع فرهنگی، آیین‌ها، سنت‌ها و تاریخ خود ظرفیت‌های خوبی برای همکاری با مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد دارد.
 ظرفیت‌های فرهنگی کردستان بستری برای همکاری با سازمان ملل است

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا روز سه شنبه در دیدار ماریا دوتسنکو رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران اظهار داشت: جشن های نوروز در روستاها، آیین های محلی از جمله عروسی پیرشالیار و برنامه هایی همچون جشنواره انگور، گردو و جشن خرامان گندم از جمله ظرفیت هایی است که می تواند زمینه ساز ارتباطات بیشتر این استان با نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد باشد.

وی ضمن تقدیر از وزارت امور خارجه، دفتر اطلاعات سازمان ملل متحد و خبرگزاری جمهوری اسلامی بخاطر برگزاری نمایشگاه عکس همکاری های ایران و سازمان ملل متحد در سنندج افزود: اینگونه فعالیت ها گام مهمی در معرفی سازمان های زیر مجموعه این نهاد بین اللملی به مردم نقاط مختلف است.

استاندار کردستان خواستار فعالیت های گسترده سازمان ملل متحد در کردستان در زمینه های علمی، آموزشی و تخصصی شد و تاکید کرد: استان کردستان آمادگی کامل دارد تا بتواند در سایر زمینه ها همکاری های خود با این سازمان را گسترش دهد.

مردانیا یادآور شد: این فعالیت ها علاوه بر اینکه باعث معرفی اقدام های سازمان ملل در بین مردم ایران می شود موجب معرفی این استان و ظرفیت های متنوع آن در بین سایر ملت ها نیز می شود.

رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران نیز گفت: این دفتر همکاری های خود را با دستگاه ها و نهادهای مختلف این استان از جمله دانشگاه کردستان به بهانه نمایشگاه همکاری های 73 ساله ایران و سازمان ملل متحد کلید زده است.

ماریا دوتسنکو اضافه کرد: در این خصوص مقرر شده برخی از اسناد این سازمان به زبان کُردی از سوی دانشگاه کردستان ترجمه شود و علاوه بر آن کارگاه آموزشی و نمایشگاه مشترکی نیز در دانشگاه کردستان بر پا کنیم.

وی افزود: به منظور معرفی توانمندی های استان کردستان از لحاظ فرهنگی و اجتماعی برخی از فیلم های مستند و داستانی مربوط به این استان از جمله نوروز را می توان در اختیار مرکز اطلاعات سازمان ملل قرار داد تا در مقر این سازمان در نیویورک به نمایش گذاشته شود./ ایرنا

بازدید [ 763629 ]
برچسب ها