پنج شنبه 23 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون عمرانی استاندار :

عزم و اراده ملی برای تکمیل راه آهن سنندج – همدان در موعد مقرر وجود دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: عزم و اراده ملی و استانی برای تکمیل راه آهن سنندج – همدان در موعد مقرر وجود دارد.
 عزم و اراده ملی برای تکمیل راه آهن سنندج – همدان در موعد مقرر وجود دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ شهرام ملکی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار ما به تشریح اقدامات صورت گرفته در پروژه در دست اقدام راه آهن سنندج – همدان پرداخت و با بیان این مطلب اظهار داشت: پروژه راه آهن سنندج – همدان  به تهران یکی از طرحهای مهم و حیاتی استان است که با پیگیری های مستمر استاندار محترم و نیز مسئولان و متولیان امر در استان تلاش می شود تا در موعد مقرر به پایان برسد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان همچنین به خصوصیات فنی پروژه اشاره کرد و ابراز داشت: کل پروژه به طول 151 کیلومتر و در سه قسمت ترافیکی طراحی شده که از این میزان بیش از 60 کیلومتر در حوزه استان همدان می باشد.
وی ادامه داد: از مهمترین ویژگی های فنی طرح می توان به ایجاد تعداد 29  تقاطع به طول 608 متر  و نیز 20 دهنه پل جمعا به طول 1800 متر که در این مسیر اشاره کرد.
ملکی همچنین در خصوص مشکلات پروژه در حوزه استان همدان نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه برای اجرای این میزان ابنیه و زیر ساخت که بعضا از داخل اراضی مالکین و کشاورزان عبور کرده که خوشبختانه با تامین اعتبار صورت گرفته از سوی سازمان برنامه و بودجه و پیگیری استاندار محترم و دستگاه قضایی ودیگر مسئولان و همکاری مردم اقدامات لازم برای رفع معارضین به انجام رسیده است.
وی تصریح کرد: چون پروژه ملی و شرکت ساخت و توسعه راههای کشورمتولی پروژه بوده لذا گاها مشاهده می شود  که طرحهایی که در پیوست قانون بودجه کشور وجود دارند از چند استان عبور کرده و منافع پروژه مربوط به این استانها می باشد و بنابراین عزمی ملی برای اجرای آنها وجود دارد.
ملکی خاطر نشان کرد: این طرح نیز یکی از این پروژه ها می باشد که همزمان در چند استان عملیات اجرایی آن در دست اقدام است و در این راستا همه استانها تلاش می کنند که علاوه بر رفع موانع موجود روند اجرای پروژه را تسهیل کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان یادآوری کرد: بنابراین در این رابطه همه استانها اعتقادشان بر این است که علاوه بر رفع مانع موجود تلاش خود را برای تسهیل روند اجرای پروژه های ملی مضاعف کنند.
وی افزود: در حال حاضر در حوزه استان کردستان و در قطعات دو و سه هم از لحاظ ریل گذاری و زیرسازی روند انجام کار از وضعیت مطلوبی برخوردار است و پیمانکاران بشدت در حال کار هستند.
ملکی خاطر نشان کرد: با وجود فرارسیدن فصل سرما خوشبختانه عملیات اجرایی در کارگاههای مختلف در مسیر با سرعت در دست اقدام است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: در حوزه استان همدان نیز که 60 کیلومتر از مسیر در آن واقع شده است متاسفانه مشکلاتی داریم که رفع معارضین در بخشهای دولتی و کشاورزان از این جمله است که می بایست این مشکل برطرف شود که این بخش برعهده اداره کل راه و شهرسازی استان همدان است که با همکاری این استان در دست اقدام است.
وی گفت: در بخش ریل گذاری نیز با وجود مشکلات در حوزه تولید ریل در سطح کشور  با پیگیری های استاندار محترم  با وزیر محترم صمت در بحث تامین تجهیزات ریلی طرح شرایط مناسبی فراهم شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان اذعان داشت: امیدواریم با تلاش فراوان همه عوامل اجرایی این طرح در سال 1400 به پایان برسد و شاهد بهره برداری از آن باشیم.
وی در پایان گفت: از نظر اعتباری نیز در سال 98 و 99 حدود یکهزار میلیارد تومان به این پروژه اختصاص داده شده که با پیگیرهای استانداری از طریق سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی شرایط اختصاص مابقی اعتبار پروژه نیز در دست اقدام است.

بازدید [ 250686 ]
برچسب ها