یک شنبه 6 بهمن سال 1398

اخبار

معاون عمرانی استاندار کردستان:

فضای استان در نوروز با رویکرد معرفی جاذبه های گردشگری برای جذب سرمایه گذاران خواهد بود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: مراسمات و برنامه ها و کل فضای حاکم بر استان در ایام نوروز با این رویکرد است که کردستان، استانی امن برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی معرفی شود.
 فضای استان در نوروز با رویکرد معرفی جاذبه های گردشگری برای جذب سرمایه گذاران خواهد بود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان،
مهندس امیر قادری روز چهارشنبه در دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ویژه ایام تعطیلات نوروزی اظهار کرد: تلاش این است که فضایی ایمن، شاداب و باطراوت را در طول نوروز فراهم کنیم و در کنار آن باید پاسداشت ارزشها و شعائر اسلامی سرلوحه کار همه باشد و لذا برنامه هایی که در نوروز توسط دستگاه های اجرایی و سمن ها اجرا می شود، با این رویکرد باشد.
وی افزود: کردستان هم از نظر گردشگری طبیعی، هم فرهنگی و هم تاریخی پتانسیل های ارزشمندی دارد و باید این جاذبه های کردستان به مسافران نوروزی معرفی شود و تلاش ستاد اجرایی خدمات سفر نیز همین است.
معاون استاندار کردستان با بیان اینکه فرهنگ و آداب و سنن کردی به عنوان ظرفیتهای ارزشمند باید معرفی شوند، تصریح کرد: رسانه ها و بویژه صداوسیما می توانند در این راستا بسیار اثرگذار باشند.
وی افزود: با اعتبارات محدود و قطره چکانی دولتی، توسعه در هیچ کجای جهان محقق نشده و این بخش خصوصی است که با استفاده از سرمایه های خود موجبات توسعه را فراهم می سازد.
معاون عمرانی استاندار کردستان در ادامه با تأکید بر اهمیت نظارت بیشتر بر بازار در این ایام گفت: سازمان صنعت معدن و تجارت، با همکاری تعزیرات حکومتی، میراث فرهنگی و با همراهی صداوسیما این نظارتها بر قیمت کالا و خدمات را انجام خواهند داد و در مجموع اقداماتی که در این راستا انجام می شود، باید در زندگی مردم و مسافران ورودی به استان اثرگذار باشد.  
مهندس قادری گفت: راهداری، راه و شهرسازی و شرکت ساخت و توسعه راه ها در محورهای مواصلاتی استان، اقدامات لازم را در خصوص نصب تابلو و علائم، لکه گیری و رفع نقاط حادثه خیز انجام خواهند داد.
وی افزود: فرمانداران وظایف ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستانها را رصد و به ستاد استانی گزارش بدهند؛ همچنین بروشورها و راهنماهای مسافران نوروزی تنها از طریق میراث فرهنگی و هلال احمر و در ورودی شهرها توزیع خواهد شد.
معاون عمرانی استاندار کردستان تأکید کرد: در توزیع اقلام تبلیغاتی لازم است به حفظ سیما و منظر شهری و جلوگیری از ایجاد آلودگی بصری توجه شود تا مسافران نظم و انضباط را در ورودی شهرها مشاهده کنند. 
وی خاطرنشان کرد: توجه ویژه به جاده های روستایی از دیگر مواردی است که باید مد نظر قرار بگیرد و تمام دستگاه ها از جمله پلیس راه، راهداری، هلال احمر و دستگاه های امدادی برای کاهش تصادفات جاده ای در نوروز امسال تلاش کنند. 
مهندس قادری افزود: با توجه به سخت گذر و کوهستانی بودن محورهای استان، رفع نقاط حادثه خیز و در کنار آن اعمال مدیریت و اطلاع رسانی صحیح به مسافران می تواند در کاهش تصادفات جاده ای مؤثر باشد.
معاون استاندار کردستان تأکید کرد: نظارت بر خدمات رسانی مناسب جایگاه های سی ان جی و سوخت، نظارت بر مراکز بین راهی و اقامتی و برقراری نظم ترافیکی در همه شهرها و بویژه شهرهای گردشگرپذیر از دیگر مواردی است که در این ایام باید مدنظر دستگاه های عضو ستاد باشد.
وی خاطرنشان کرد: هرگونه عملیات عمرانی در سطح شهرها و جاده های استان باید تا هفدهم فروردین ماه سال 97 متوقف و تنها در موارد ضرورت مانند اتفاقات، اقدام به حفاری شود.
مهندس قادری در پایان پیرامون خانه مسافرهای موجود در شهر بانه نیز تأکید کرد: در این خصوص موارد قانونی و آنچه در قانون آمده است، باید اجرا شود.

بازدید [ 53922 ]
برچسب ها