شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

معاون عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد

لزوم آمادگی دستگاه‌های استان برای مواجهه با بارش‌ها در روزهای آینده

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان اظهار کرد: همه دستگاه های اجرایی سطح استان باید آمادگی لازم برای مقابله با بحران های احتمالی ناشی از بارش در روزهای آینده را داشته باشند و تمهیدات لازم را برای مواجهه با این وضعیت فراهم کنند.
 لزوم آمادگی دستگاه‌های استان برای مواجهه با بارش‌ها در روزهای آینده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، مهندس امیر قادری روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با بیان این مطلب گفت: شرکت آب منطقه ای استان تمهیدات مناسب به منظور جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی ناشی از افزایش آب مخزن سدهای استان را اتخاذ کند. 
وی افزود: فرمانداری های شهرستان های استان هم در اسرع وقت نسبت به تشکیل جلسات شورای هماهنگی مدیریت بحران در سطح شهرستان اقدام نمایند.
مهندس قادری تاکید کرد: شهرداری های شهرهای استان نسبت به پاکسازی آبراهه ها و جداول سطح شهر اقدام نمایند؛ همچنین نیروهای نظامی و انتظامی آمادگی کامل را داشته باشند تا در صورت نیاز از خدمات آنها استفاده شود و صدا و سیما نیز اطلاع رسانی مناسب را انجام دهد. 
آرتیکاس اقبال مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان هم اشاره به بارندگی های اخیر گفت: جلسه امروز به درخواست اداره کل هواشناسی استان و به منظور برنامه ریزی و آمادگی دستگاه های اجرایی با توجه به ورود سامانه های بارشی در روزهای آینده بوده است.
در ادامه مدیرکل هواشناسی استان هن با بیان اینکه در سال زراعی جاری 496 میلی متر بارندگی داشته ایم عنوان نمود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد افزایش و نسبت به دوره بلند مدت 5.4  درصد افزایش داشته است.

بازدید [ 606252 ]
برچسب ها