سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان

مدیران اجرایی باید در مسیر شهیدان خدمتگذاری کنند

استاندار کرستان گفت: همه باید ادامه دهنده راه و سیره شهیدان باشیم و در این بین مدیران اجرایی برای خدمت به مردم نباید لحظه ای را از دست بدهند.
 مدیران اجرایی باید در مسیر شهیدان خدمتگذاری کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا ظهر روز امروز در آئین گرامیداشت کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در سنندج با بیان این مطلب اظهار داشت: با تأمل در آرمان شهیدان متوجه می شویم که آنان در کجا قرار دارند و ما اکنون کجا هستیم پس برای جبران این فاصله باید شبانه روز در خدمتگذاری به مردم تلاش کنیم.
وی اضافه کرد: تمام شهیدان استان کردستان از مهاجر یا بومی در مسیر سازندگی و ایجاد توسعه در این استان گام بر داشته‌اند و لازم است ما نیز برنامه ها و اهداف خود را بر اساس آرمان های این بزرگان ترسیم و به آنها جامعه عمل بپوشانیم.
وی با تقدیر و تشکر از خانواده شهیدان ایران اسلامی و استان کردستان افزود: مدیران اجرایی در ادامه راه ایثارگران برای خدمت با آبادانی و تحقق آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی لحظه ای از پای نمی‌نشینند.
استاندار کردستان یادآور شد: بسیار خرسندم که به عنوان خدمتگذاری در راه شهیدان فرصت حضور در این محفل دارم و به این حضور افتخار می‌کنم.
مرادنیا تاکید کرد: ادای احترام می‌کنم به تمام خانواده‌های ایثارگران که بانی بالندگی انقلاب و نظام اسلامی هستند و تقدیر می‌کنم از همه کسامی که در برگزاری این کنگره تلاش کرده‌اند.
وی در پایان سخنانش همچنین از مساعدت‌های ویژه ورزش و جوانان و تلاش‌ها سازمان برنامه و بودجه کردستان برای آماده سازی سالن ۶ هزار نفری ورزشگاه ۲۲ گولان برای برگزاری این کنگره تقدیر کرد.
لازم به ذکر است که بر اساس این گزارش نخستین کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در محل سالن ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج با حضور جمعی از مردم و بسیجیان، مسئولان استانی، کشوری، نیروهای مسلح مستقر در منطقه و سردار حسن سلامی فرمانده سپاه انقلاب اسلامی و میهمانانی از ۲۲ استان کشور برگزار شد.
مقدمات این کنگره از حدود ۲ سال پیش آغاز شد و با برگزاری پیش کنگره‌های مختلف از جمله ۲۵ اجلاسیه شهدا شهرستان‌ها، شهدا اقشار مختلف از جمله فرهنگی، روحانیان و دانشجویان قدم در مسیر نهایی گذاشت.
رونمایی از سردیس و تندیس شهدا اقشار و شاخص از جمله شهدای دانشجو، کارگر و فرهنگی از دیگر برنامه‌های حاشیه‌ای این کنگره بودو همزمان با برگزاری کنگره ملی سردیس برادران شهید شبلی در سنندج رونمایی شد.
تألیف ۲۵ کتاب در حوزه جهاد و شهادت و چاپ بیش از ۶۰ جلد کتاب خاطرات و زندگینامه شهیدان پیشمرگه کرد مسلمان، دانشجو، دانش آموز، فرهنگی و سایر اقشار و واگذاری جهیزیه‌های مختلف به نورعروسان نیازمند و اجرای طرح‌های محرومیت زدایی از دیگر برنامه‌های مقدماتی این کنگره ملی است.
استان کردستان ۲۲۷ کیلومتر با عراق مرز دارد و در دوران دفاع مقدس به صورت مستقیم درگیر جنگ بود و جدای از آن توطئه‌های قومی بود که توسط گروه‌های ضد انقلاب، این استان درگیر یک جنگ داخلی هم شده بود.

بازدید [ 400824 ]
برچسب ها