چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

معاون سیاسی استاندار کردستان:

مردم اطلاع‌رسانی را تنها از طریق ستاد کرونا دنبال کنند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: مردم حتما اطلاع رسانی بیماری کرونا را تنها از طریق ستاد کرونا دنبال کنند و به آمار و ارقام بی پایه و اساس در فضای مجازی توجه نکنند.
 مردم اطلاع‌رسانی را تنها از طریق ستاد کرونا دنبال کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال در جلسه شورای اطلاع رسانی استان کردستان با تقدیر از زحمات کادر پزشکی پیشگیری و مقابله بیماری کرونای استان، در ادامه این مطلب اظهار داشت: از زمان شیوع بیماری کرونا اعضای کادر پزشکی و پرستاران استان با تلاش شبانه روزی خود خدمتی بی نظیر را به مبتلایان ارائه دادند.
وی افزود: ستاد اطلاع رسانی استان کردستان در دوران شیوع بیماری کرونا با همکاری صدا و سیما، مطبوعات و رسانه های جمعی به صورت فراگیر و به موقع اطلاع رسانی دقیقی به جامعه به عمل آورده است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تصریح کرد: خوشبختانه اطلاع رسانی شفاف و به موقع ستاد کرونای استان موجب شده تا زمینه اعتماد سازی بین مردم و مسئولان استان برای تسریع در روند پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا بوجود آید.
خوش اقبال ادامه داد: مردم حق دارند تا از وضعیت بیماری کرونا در جامعه اطلاع داشته باشند تا با اجرای دستورات بهداشتی شرایط را برای ریشه کنی این بیماری مهیا کنند.
وی اظهار داشت: مردم استان باید به اطلاع رسانی های ستاد کرونا توجه کنند و نباید احساس کنند تا بیماری کرونا دیگر وجود ندارد بلکه بایستی بپذیریم که ویروس کرونا ریشه کن نشده و هنوز در میانه راه مقابله با آن هستیم و بنابراین باید با هوشیاری و رعایت نکات بهداشت این دوران را طی کنند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اذعان داشت: هم در رسانه های جمعی و فضای مجازی باید هشدارهای لازم برای افزایش آگاهی مردم صورت پذیرید و از هرگونه موارد غیر واقع که موجب تحریک افکار عمومی شود به شدت دوری کنیم.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم رعایت فاصله اجتماعی با هدف کاهش شمار مبتلایان به این بیماری تاکید کرد.
خوش اقبال خاطر نشان کرد: ما مخالف تردد و بیرون آمدن مردم در سطح جامعه نیستیم بلکه اگر افراد قصد تردد و حضور در اماکن عمومی را دارند باید با رعایت فاصله اجتماعی و دستورات بهداشتی مانع از گسترش بیشتر بیماری شوند.
وی گفت: برای جلوگیری از فراگیری بیماری کرونا مراکز مذهبی و مساجد استان همچنان تعطیل هستند وحتما امامان جمعه و جماعت و هیئت های امنا در این زمینه باید همکاری لازم را با ستاد کرونای استان داشته باشند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یاد آوری کرد: مردم برای رهایی از این بیماری ضمن در خانه ماندن لازم است به همه دستورالعمهای بهداشتی و پیشگیرانه  ستاد کرونای استان توجه کنند.
وی ضمن اشاره با آغاز ماه مبارک رمضان بر لزوم اجرای دقیق دستور العملهای ستاد کرونای استان متناسب با این ماه تاکید کرد.
خوش اقبال در پایان گفت: کلیه اطلاع و اخبار مربوط به کرونا توسط ستاد کرونای استان انجام می شود و مردم تنها به اطلاعیه های این ستاد توجه کنند.


بازدید [ 71478 ]
برچسب ها