یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان

مسئولان شرایط را برای مشارکت بیشتر جوانان در تشکلها مهیا کنند

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: مدیران و مسئولان استان شرایط را برای مشارکت بیشتر جوانان در تشکلها مهیا کنند.
 مسئولان شرایط را برای مشارکت بیشتر جوانان در تشکلها مهیا کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ محمد مهدی تندگویان ظهر امروز در چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان در محل سالن شهدای دولت استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: اگر از مسائل و مشکلات جوانان آگاه نباشیم قطعا ناهنجاریهای دامن خانواده را خواهد گرفت و باعث یروز مشکلات فراوانی خواهد شد.
وی افزود: استان کردستان دارای جوانانی توانمند و فعال است بر این اساس باید زمینه حضور گسترده تر آنها در برنامه های اجتماعی و توسعه محور جامعه را برای انها فراهم کرد.
تندگویان در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به کاهش میزان مشارکت جوانان کردستانی در تشکلهای فرهنگی و اجتماعی خواستار اجرای برنامه های تشویقی و مشارکت محور برای جلب بیشتر جوانان در این تشکل ها شد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت و ورزش جوانان خاطر نشان کرد: متاسفانه به دلایل مختلف درصد مشارکت جوانان کردستان برای تاسیس تشکلها نسبت به دیگر استانها در جایگاه پایین تری قرار دارد که به دلیل وجود جوانان مستعد و توانا در استان باید راه را برای حضور گسترده تر آنها در تشکلهای توسعه محور  هموار کنیم.
وی در ادامه از مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی استان خواست تا با برون سپاری برخی از وظایف دستگاهها به جوانان همکاری لازم را برای مشارکت و همراهی جوانان در برنامه های توسعه استان به عمل آورند.
تندگویان همچنین در ادامه همراهی بانکها را برای حمایت از طرحهای اشتغال زا و توسعه محور جوانان الزامی برشمرد.
وی هدایت جوانان فارغ التحصیل را به سمت کارآفرینی و اشتغال را بسیار حائز اهمت دانست و از مدیران استان خواست تا جوانان را به سمت تشکلها هدایت کنند.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پایان اظهار داشت: در بخش ازدواج هم باید با آموزشهای اجباری قبل از ازدواج ضمن کمک به تشکیل خانواده های سالم و توانمند از گرایش زوجین به سمت طلاق کاسته شود.
بازدید [ 789165 ]
برچسب ها