جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار

مشکل کمبود فضای انتقال خون رفع می‌شود

استاندار کردستان ضمن اهدای خون خود به بیماران و بازدید از بخش های فنی انتقال خون کردستان بر سرعت بخشیدن به رفع مشکل کمبود فضای فیزکی انتقال خون استان تاکید کرد و خواستار اتمام هرچه سریعتر پروژه احداث ساختمان فنی این اداره کل شد.
 مشکل کمبود فضای انتقال خون رفع می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا عصر جمعه با حضور در مرکز انتقال خون شهرستان سنندج یک واحد کامل خون خود را به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های آن اهدا کرد و ضمن بازدید از بخش های فنی اداره کل در جریان نقاط قوت و نیازمندی های این اداره کل قرار گرفت.

مرادنیا در این بازدید که تا شامگاه جمعه به طول انجامید با بیان اینکه تامین فرآورده های حیات بخش خون وظیفه ای خطیر است، گفت : همانگونه که ما از اهداکنندگان خون میخواهیم این امر انسان دوستانه را انجام دهند آنها نیز باید از خدمات سازمان انتقال خون و عملکرد ما راضی باشند .

وی با بیان اینکه رسالت سازمان انتقال خون حساس و نمادی از امنیت است، ادامه داد : نگاه به انتقال خون تغییر یافته و این سازمان از مجموعه ای صرفاً خدماتی به انسان دوستانه ترین نهاد با رویکرد توسعه ای تبدیل شده است .

مرادنیا افزود : سازمان انتقال خون نهادی است که همدلی دولت با ملت را به شیوه ای ملموس ابراز می دارد و نجات جان بیماران خاص به ویژه بیماران مبتلا به سرطان، تالاسمی و هموفیلی و تولید داروی های مشتق از پلاسما گواه این امر است .


مرادنیا با بیان اینکه خوشبختانه بخش زیادی از مشکلات انتقال خون در دولت یازدهم حل شده است، اظهار داشت: کمبود منابع انسانی، وجود تفاوت در حقوق های پرداختی به کارکنان مشکلات عمده ای بوده است که در دولت پیشین برطرف شده است.

وی فعالیت انتقال خون در عرصه بین المللی را امری ارزشمند برشمرد و خاطر نشان ساخت: تولید دارو از فرآورده های پلاسمایی داخل کشور و تامین مرغوبترین داروها که منجر به جلوگیری از خروج ارز از کشور شده است اقدام ارزشمند سازمان انتقال خون در سال حمایت از کالای ایرانی است .

مرادنیا بر تکمیل هرچه سریعتر پروژه احداث ساختمان فنی اداره کل انتقال خون کردستان نیز تاکید کرد و گفت: کاربری این پروژه فنی و بهداشتی درمانی است و  از اولویت های عمرانی دولت است.

او با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی در روزهای پایانی سال گذشته تلاش بسیاری را برای اخذ بودجه جهت تکمیل این پروژه به عمل آورده است، گفت : ضروری است همه مدیران استان این اداره کل را تا رسیدن به بستری که بتوان بهترین خدمات را ارائه دهد همراهی کنند .

در ادامه مدیرکل انتقال خون استان نیز ضمن تقدیر از حمایت استانداری استان گزارش فعالیت  انتقال خون را ارائه کرد.

محمد سعید کریمیان با بیان اینکه توسعه انتقال خون بیش از پیش کام تلخ بیماران و خانواده های آنان را شیرین خواهد کرد، گفت: خوشحالیم که امروز جان هیچ بیمار کردستانی به دلیل نبود فرآورده خون سالم وکافی در دسترس در هیچ یک از مراکز درمانی استان تهدید نمی شود.

کریمیان با بیان اینکه آمار بیماران نیازمند به خدمات سازمان انتقال خون با توجه به پیرسالی جامعه رو به افزایش است، اظهار داشت : توجه به انتقال خون و توسعه آن می بایست متناسب با دیگر شاخص های سلامت صورت گیرد  تا بتواند وظیفه حمایتی خود از مراکز درمانی را به خوبی به انجام برساند .

وی در پایان از تجهیز و ارتقای بخش آفرزیس در فضای فعلی اداره کل در آینده نزدیک خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تسریع تکمیل پروژه های عمرانی انتقال خون ظرفیت و کیفیت میزبانی از اهداکنندگان نوع دوست افزایش یابد.


بازدید [ 617937 ]
برچسب ها