چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معوقات حقوق پرسنل شهرداری های کردستان 380 میلیارد ریال است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: در حال حاضر میزان معوقات حقوق پرسنل شهرداری های این استان 380 میلیارد ریال است.
 معوقات حقوق پرسنل شهرداری های کردستان 380 میلیارد ریال استبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان
از خبرنگار ایرنا، شهرام ملکی روز پنجشنبه در جلسه هم اندیشی شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرستان های کردستان که با حضور رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سنندج تشکیل شد، اظهار داشت: کردستان با وجود داشتن ظرفیت های فراوان با تنگناها و‌ محدودیت هایی مواجه است.
وی افزود: در برخی از شاخص ها جای فعالیت و تلاش زیادی در این استان وجود دارد که این مهم مستلزم تامین بودجه و تجهیزات بیشتری است.
ملکی با اشاره به اینکه هرچه قدر سریعتر پروژه ها به نتیجه برسد بازخورد آن در جامعه بیشتر خواهد بود، اضافه کرد: سال گذشته بودجه مصوب شهرداری های استان سه هزار و 530 میلیارد ریال و میزان تحقق آن 92 درصد بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان میانگین درآمد سرانه شهرداری های استان را 2 میلیون و 820 هزار ریال اعلام کرد و گفت: کمترین سرانه درآمد مربوط به مریوان و بیشترین هم شهر چناره است.
ملکی تاکید کرد: 810 میلیارد ریال هم در سال جاری به شهرداری های استان کمک شده است.
ملکی با بیان اینکه میزان معوقات حقوق پرسنل شهرداری های استان در حال حاضر 380 میلیارد ریال است اضافه کرد: شهرداری های استان 300 میلیارد ریال هم به پیمانکاران پروژه های خود بدهکار است.
شهردار سنندج نیز در این جلسه عدم پرداخت حقوق و مزایا را مهمترین مشکل پیش روی شهرداری خواند و اظهار داشت: 2 ماه حقوق پرسنل و چهار ماه حقوق نیروهای فصلی را پرداخت نکرده ایم.
حشمت اله صیدی گفت: شهرداری ها در صف مقدم کار هستند و بی شک اگر به این نهاد توجه نشود با بحران مواجه خواهیم شد.
وی اضافه کرد: سال 95، 260 میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری سنندج پرداخت شد و سال گذشته این مبلغ به 200 میلیارد ریال کاهش یافت.
شهردار سنندج یکی از خواسته های شهرداران استان را اصلاح سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرد.
در این جلسه روسای شورای اسلامی شهرستان های بیجار و مریوان و شهرداران قروه و سقز هم به بیان مطالبی در ارتباط با وضعیت موجود شهرهای خود پرداختند.

بازدید [ 569259 ]
برچسب ها