یک شنبه 6 بهمن سال 1398

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون عمرانی استاندار کردستان تأکید کرد

هسته مرکزی شهرهای مراکز شهرستان‌های استان در اولویت مناسب‌سازی معابر قرار بگیرند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: هسته مرکزی شهرهای مراکز شهرستانهای استان در اولویت مناسب سازی معابر برای معلولان و جانبازان قرار می گیرند.
 هسته مرکزی شهرهای مراکز شهرستان‌های استان در اولویت مناسب‌سازی معابر قرار بگیرند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان،
مهندس امیر قادری روز پنجشنبه در آخرین جلسه کمیته مناسب سازی معابر استان اظهار کرد: شهرداران شهرهای استان مکلف هستند یک نفر از معلولان و جانبازان را به عنوان مشاور خود در مناسب سازی معابر تعیین کنند و این قضیه در ارزیابی عملکرد شهرداران ملاک قرار می گیرد.
وی افزود: در برخی کشورها پیرامون رعایت حقوق معلولان و مناسب سازی معابر اقدام شده و در ایران هم اقدامات ارزشمندی در این خصوص انجام گرفته و در کلانشهرها و شهرهای مراکز استانها اتقافات خوبی افتاده است.
معاون عمرانی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در استان کردستان و بویژه شهر سنندج نیز در این راستا گام های خوبی برداشته شد و با تعیین منطقه بهاران به عنوان پایلوت مناسب سازی شاهد اقدامات خوبی در حوزه مناسب سازی بوده ایم، اگرچه اصلا کافی نیست و باید بیشتر و بهتر کار شود.
مهندس قادری با اشاره به لزوم کار فرهنگی در این زمینه تأکید کرد: باید از طریق بخشهای فرهنگی ادارات، رسانه ها، تریبونها، معلولان و دستگاه های دولتی در خصوص لزوم توجه بیشتر به حقوق معلولان و مناسب سازی امکانات و فضاهای شهری برای آنها اطلاع رسانی و آگاهی بخشی شود.
وی در ادامه افزود: سازمان زیباسازی شهرداریها در فعالیتهای خود، وضعیت معلولان را در نظر بگیرند؛ همچنین راهنمایی و رانندگی نیز در بحث آموزش و ایستگاه های خودروهای معلولان توجه کافی را داشته باشد.
مهندس قادری بر لزوم مناسب سازی عابربانکها برای استفاده معلولان تأکید کرد و گفت: همچنین در سایر دستگاه ها نیز مناسب سازی ادارات باید در دستور کار قرار بگیرد. 
وی در پایان تأکید کرد: ارزیابی لازم از جلسات کمیته مناسب سازی معابر استان انجام می شود تا مشخص شود چند درصد مصوبات این جلسات اجرایی شده و دستگاه هایی که در این خصوص عملکرد بهتری داشته باشند، معرفی و تشویق خواهند شد.

بازدید [ 545091 ]
برچسب ها