سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان

پایانه مرزی باشماق مریوان پیشانی صادرات کشور است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت: پایانه مرزی باشماق مریوان پیشانی صادرات کشور است و در این راستا ساماندهی جامع خدمات در این پایانه با جدیدت پیگیری می شود.
 پایانه مرزی باشماق مریوان پیشانی صادرات کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان: حسین فیروزی در جلسه بررسی وضعیت پایانه مرزی باشماق مریوان با بیان این مطلب اظهار داشت:پایانه مرزی باشماق مریوان نیازمند ساماندهی وضعیت کسب و کار و بهبود فضای فعالیت برای فعالین اقتصادی است که در این رابطه ساماندهی جامع کسب و کارهای موجود در محوطه پایانه مرزی باشماق در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: بهبود ارائه خدمات و فعالیت اقتصادی مناسب در خور شأن و جایگاه جمهوری اسلامی در پایانه مرزی باشماق در اهم برنامه ها قرار دارد و مسلما تحقق این امر مستلزم همکاری همه جانبه مردم، مسئولان و فعالین اقتصادی برای ارتقا خدمات ارائه شده در این پایانه می باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در بخشی دیگر از سخنانش با بیان این مطلب که دستگاههای اجرایی و متولی بخش صادرات استان باید با جدیت پیگیری ساماندهی جامع وضعیت پایانه مرزی باشماق باشند، در ادامه تاکید کرد: در این راستا بایستی همه فعالیت های فعلی رصد و ساماندهی شده و برخی از خدمات غیر ضروری باید از محوطه پایانه مرزی باشماق خارج شود تا وضعیت ساماندهی پایانه بهبود یابد.
وی همچنین با اشاره به مرز باشماق به عنوان پیشانی اقتصادی استان و کشور تصریح کرد: با جدیت برای استاندارد سازی و ساماندهی وضعیت محوطه پایانه مرزی باشماق تلاش خواهیم کرد و بر طبق قانون و بر اساس رویه قضایی نسبت به جابجایی امکان و خدمات غیر مجاز اقدام نموده و وضعیت فعلی پایانه را ساماندهی خواهیم کرد.
فیروزی در پایان گفت: قطعا با اجرای طرح جامع ساماندهی پایانه مرزی باشماق مرزی شاهد افزایش توان صادراتی در این پایانه خواهیم بود که به طبع آن رشد اقتصادی و نیز افزایش اشتغال شهرستان مریوان و استان را به دنبال خواهد داشت.


بازدید [ 465690 ]
برچسب ها