چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

پیاده‌راه فردوسی سنندج اجرا می‌شود / توجه به مطالبات مردمی راهگشای توسعه شهری است

استاندار کردستان، در جمع اعضای شورای شهر سنندج از اجرای پروژه های شهری از جمله پیاده راه فردوسی سنندج خبر داد و گفت: توجه به مطالبات مردم در بخش‌های مختلف زمینه توسعه عمران شهری و فرهنگی را فراهم می‌کند.
 پیاده‌راه فردوسی سنندج اجرا می‌شود / توجه به مطالبات مردمی راهگشای توسعه شهری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در نشست با شهردار و اعضای شورای شهر سنندج، اظهار داشت: کارهایی که در شهر سنندج انجام شده به دلیل همراهی ها و همکاری ها بوده و لازم است این همراهی بیشتر کنیم تا هم رضایت مردم جلب هم چهره عمومی زیبایی برای شهر ایجاد شود.
وی ابراز امیدواری کرد امسال در فرصت پیش رو، کارهای ارزشمندی برای سنندج به عنوان مرکز استان، انجام شود تا رضایت عمومی حاصل گردد.
استاندار در ادامه، در پاسخ به مسائل مطرح شده از سوی اعضای شورای شهر، از آغاز اجرای پروژه پیاده راه فردوسی در آینده بسیار نزدیک خبر داد.
وی افزود: پروژه فرهنگی، هنری تجاری "هفت باغ" به وسعت ۲۸ هکتار در دستور کار قرار دارد و ان شاالله از هفته آینده استارت می خورد.
وی اجرای طرح درختکاری در بیش از ۸۰ هکتار از اراضی شهری در سنندج را طی سال های ۹۷ و ۹۸ کاری ارزشمند عنوان کرد و آن را در تغییر چهره شهر موثر دانست.
مرادنیا بر لزوم همکاری دستگاه های ذیربط و حمایت نیروی انتظامی و دادستانی به منظور مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز، تاکید کرد.
وی آزاد شدن پیاده راه تاناکورا را از جمله مطالبات مردم عنوان کرد و گفت: نیروی انتظامی و دادستانی همراه است، مصوبه شورای تامین را هم داریم، لذا باید این خواسته مردم را برآورده کنیم.
استاندار در خصوص پروژه سرمایه گذاری شهری که شرکت عراقی به دلیل برخی مشکلات از آن عقب نشینی کرده، اظهار داشت: سرمایه گذار جایگزین آماده شروع کار است.
شروع ساخت فیلم سنجر خان از دیگر مطالبات مطرح شده از اعضای شورا بود که مرادنیا در این خصوص گفت: ۴ میلیارد تومان از هزینه ساخت فیلم تامین شده و از نظر ما کار استارت خورده اما به دلیل شیوع کروونا به تعویق افتاد.
وی خاطرنشان کرد: پروژه های زیادی وجود دارد اما اگر بتوانیم چند پروژه مهم را اجرا کنیم، جزو کارهای ماندگار خواهد شد.
استاندار یادآوری کرد: اقدامات انجام شده با اعتبارات حداقلی شهرداری بوده لذا با وجود حداقل ها کارهای خوبی انجام شده و باید تمام تلاشمان این باشد که از حداقل ها حداکثر کارها به سرانجام برسد.
مرادنیا در تشریح اقدامات انجام شده برای کمک به مردم استان در شرایط کرونایی، اظهار داشت: دولت تصمیماتی گرفته که حتماً اجرایی می شود اما در استان هم بیکار ننشستیم و با تامین ۲/۵ میلیارد تومان مواد ضدعفونی و شوینده به ۶۰ هزار خانوار نیازمند تحویل شد، با استفاده از منابع استانی، کمک خیرین داخل و خارج استان و کمک های بنیاد مستضعفان ۱۴/۵ میلیارد تومان جمع آوری و برای ۴۰ هزار خانوار کمک معیشتی فراهم شد و ۲۰ هزار کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی برای نیازمندان و ۹۶۰ هزار کارت یک میلیون تومانی برای کولبران تامین شده است.
استاندار از شهرداری خواست برای کارکنان خود که اکثر آنها کارگر و قشر ضعیف هستند، کمک معیشتی فراهم کند.

بازدید [ 110808 ]
برچسب ها