یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان

کارگران بازوان توانمند توسعه پایدار کردستان هستند

استاندار کردستان گفت: کارگران بازوان توانمند توسعه پایدار استان هستند و امیدواریم نقش آنها را در روند توسعه کردستان و کشور و نیز در جنگ اقتصادی هرچه بیشتر شاهد باشیم.
 کارگران بازوان توانمند توسعه پایدار کردستان هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا ظهر امروز در مراسم جشن روز جهانی کارگر در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج با بیان این مطلب اظهار داشت: باید با مثبت اندیشی به مقوله تولید و اشتغال بنگریم زیرا وقتی بیان مشکلات می کنیم در کردستان نوعی خودزنی است و چهره استان را سیاه معرفی کردن جفا در حق تولیدکنندگان و کارگران است.
وی افزود: امروز روز جشن کارگران است و نباید از یاس و ناامیدی صحبت شود بلکه بایستی با روحیه مضاعف برای توسعه همه جانبه استان و افزایش تولید در بخش های مختلف تلاش کرد.
مرادنیا در بخشی دیگر از سخنانش از اختصاص 150 میلیارد تومان وام 10 درصد رای حمایت از بخش صنعت و کشاورزی کردستان خبر داد و گفت: با وجود اینکه دولت با مشکلات بسیاری مواجه است و تحریم های ظالمانه دولت آمریکا مشکلات بسیاری را برای مردم ما به وجود آورده است اما دولت با تمام توان برای حمایت از تولید و جامعه کارگری کشور مصمم است.
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: باید همه ما همت نماییم که شادابی و نشاط را در بین مردم افزایش دهیم چرا که دشمن به دنبال تضعیف روحیه مردم است.
مرادنیا تاکید کرد: امروز شرایط ما سخت تر از دوران جنگ تحمیلی است چرا که هجمه تبلیغاتی دشمنان امروز بسیار گسترده تر از دوران جنگ تحمیلی است.
وی همچنین با انتقاد از برخی نقدهای مخرب علیه فعالیت های صورت گرفته در مسیر توسعه استان  اذعان داشت: در این راستا در برخی از بخش ها از جمله در بخش کشاورزی شاهد ارتقای جایگاه استان در کشور هستیم که در سال 92 تولیدات بخش کشاورزی کردستان یک و دو دهم میلیون تن بوده که در سال 97 به 2و 9 دهم میلیون تن رسیده است.
استاندار کردستان همچنین به وضعیت بخش صادارات استان اشاره کرد و گفت: صادرات ما از مرز باشماق یک و سه دهم میلیارد دلار بوده است و این ها همه موفقیت و نشان دهنده فعالیت فراوان صورت گرفته در این زمینه است.
مرادنیا اظهار داشت: خوشبختانه با تلاشهای مدیریت استان و رایزنی های به عمل آمده منطقه ویژه اقتصادی بانه پس از 15 سال بلاتکلیفی در سفر رئیس جمهور این منطقه مطرح خواهد شد.
استاندار کردستان تصریح کرد: همچنین در سال گذشته در شهرک صنعتی سرنجیانه سنندج نیز پس از 15 سال بلاتکلیفی شاهد واگذاری زمین برای 15 واحد بوده‌ایم.
مرادنیا اعلام کرد: با رایزنی های انجام شده برای تحقق توسعه استان در آینده نزدیک شهرک صنعتی مشترک بین کردستان و اقلیم کردستان عراق ایجاد خواهد شد.
وی افزود: بانک‌های عامل در استان در سال 97 بیش از 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات در استان پرداخت کرده‌اند.
مرادنیا اظهار داشت: در بحث اشتغال قبول داریم مشکل داریم و در زمستان شاید رتبه اول بیکاری را داشته باشیم اما با اجرای برخی از طرحها در فصل بهار و تابستان بیکاری کاهش می‌یابد.
استاندارکردستان افزود: از سرمایه‌گذاران استان دعوت می‌کنیم که در ارتقای تولید در استان سهم بیشتری ایفا کنند.
وی خاطرنشان کرد: در کارگروه رفع موانع تولید 93 جلسه تشکیل شده است که 580 طرح در این کارگروه پیگیری شده و 829 مصوبه داشته است که 58درصد این مصوبات اجرایی شده است.
مرادنیا ابرازداشت: به واسطه این مصوبات 7هزار نفر تثبیت شغل پیدا کردند و با اجرای تمام مصوبات برای 11 هزار نفر تثبیت اشتغال ایجاد می‌شود.
استاندار کردستان در پایان گفت: منکر مشکلات استان نیستیم و ما هم کشاورززاده و کارگرزاده هستیم و در کنار جامعه کارگری استان هستیم.


بازدید [ 496527 ]
برچسب ها