سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

معاون اقتصادی استاندار؛

کردستان علاقەمند بە حضور پررنگ اقتصادی اتریش است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان تاکید کرد کە کردستان علاقەمند بە فعالیت و حضور اقتصادی اتریش در استان است.
 کردستان علاقەمند بە حضور پررنگ اقتصادی اتریش است

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در دیدار با اشتفان شلتس سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران ضمن تقدیر از نقش اتریش در گسترش صلح جهانی گفت: ذهنیت تاریخی ملت ما از کشور و ملت اتریش یک ذهنیت مثبت است و توقع این است که کماکان کشور اتریش برای حفظ برجام تلاش حداکثری کند.
وی با بیان اینکه ویژگی مشترک اتریش و استان کردستان دوستی و زندگی مسالمت آمیز است، یادآوری کرد: با مجموع مشترکات موجود می توان به توسعه اقتصادی نیز امیدوار بود و تمایل داریم کشور اتریش در مسائل اقتصادی کردستان نقش پر رنگ داشته باشد.
فیروزی در ادامه به برشمردن ظرفیت ها و توانمندی های استان در بخش اقتصادی پرداخت و گفت: کردستان یک استان دارای ظرفیت های بزرگ اقتصادی است و درخواست داریم که این استان در کانون توجهات اقتصادی و سرمایه گذاری اتریش قرار بگیرد.
معاون اقتصادی استاندار کردستان وجود آب فراوان، خاک حاصلخیز، نیروی انسانی توانمند و معادن سرشار سنگ آهن و طلا را بخشی از ظرفیت های استان برای سرمایه گذاری دانست و اضافه کرد: وجود آب فراوان و یک میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار خاک حاصلخیز در استان بسترهایی است که می تواند در تامین امنیت غذایی موثر و برای سرمایه گذاری مطلوب باشد.
فیروزی ادامه داد: در استان کردستان و در حوزه فن آوری های نوین تحصیلکردگان خوبی داریم و کشور اتریش می تواند تسهیلگر و وصل کننده آنان به بازارهای جهانی باشد.
همکاری دانشگاه کردستان با مراکز علمی اتریش، سرمایه گذاری در معادن سنگ آهن و طلا و تسهیل ورود تکنولوژی های جدید از اتریش به کردستان دیگر مواردی بود که معاون اقتصادی استاندار کردستان بر آنها تاکید کرد.
فیروزی همچنین بە معرفی سنندج بە عنوان شهر خلاق موسیقی از طرف یونسکو نیز اشارە کرد و گفت: موسیقی با زندگی مردم کردستان عجین است  و با توجە بە پتانسیل های هنری و موسیقایی موجود انتظار داریم حضور گردشگران اتریشی در کردستان بیشتر شود.

بازدید [ 266589 ]
برچسب ها