شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان؛

۷۲۶ هزار نفر در کردستان غربالگری شدند

استاندار کردستان گفت: طرح غربالگری افراد در ورودی های این استان از ابتدای شیوع بیماری کرونا شروع و تاکنون ۷۲۶ هزار نفر توسط نیروهای جمعیت هلال احمر مستقر در این محل ها پایش شده‌اند.
 ۷۲۶ هزار نفر در کردستان غربالگری شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا روز دوشنبه در آیین ارایه گزارش واحدهای تولید ضدعفونی کننده و مواد شوینده کردستان به رییس جمهور که به صورت ویدیو کنفرانس در واحد تولیدی سیران یکتا دوشان سنندج برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون ۲۶۵ نفر در این استان تست ویروس کرونا شدند که ۱۲۷ نفر از این افراد در بیمارستان ها بستری هستند و ۹۰ نفر نیز پس از بهبودی ترخیص شده و ۲۹ نفر نیز جان خود را از دست دادند.
وی اضافه کرد: یک هزار و ۲۰۰ نفر از اطرفیان و بستگان بیماران مبتلا به کرونا نیز در قرنطینه خانگی هستند و تعداد مناسبی تخت بیمارستانی برای بستری و مداوای بیماران مبتلا به کرونا در استان توسط دانشگاه علوم پزشکی تجهیز شده است.
مرادنیا در خصوص وضعیت مسافران ورودی به شهرهای استان نیز یادآور شد: در نوروز امسال ورود خودروها به این استان ۴۴ درصد کاهش داشت اما به علت باز بودن مرز ترانزیتی باشماق ورود خودروهای سنگین حامل کالاهای صادراتی ۱۵ درصد افزایش داشته است.
استاندار کردستان تاکید کرد: باز بودن مرز باشماق یکی از اتفاقات خوب در این وضعیت است و روزانه به طور میانگین ۷۰۰ دستگاه خودروی ترانزیتی در این مرز تردد می‌کنند.
تاکنون ۸۰ هزار بطری ۵۰۰ و ۲۵۰ سی سی مواد ضد عفونی کننده در چهار واحد تولیدی در سنندج و سقز که خط تولید خود را به تولید مواد ضد عفونی کننده تغییر دادند تولید و از طریق داروخانه‌ها میان مردم توزیع شده است.
این واحدها تاکنون ۱۸۰ هزار بطر شامل ۱۵۰ هزار بطری ۵۰۰ سی سی و ۳۰ هزار بطری ۲۵۰ سی سی تولید کرده‌اند که ۸۰ هزار بطری از این تولیدات در داروخانه‌های استان توزیع شده است.
استاندار کردستان در این مراسم با بیان اینکه اگر بتوانیم الکل مورد نیاز این چهار واحد را تامین کنیم علاوه بر استان مواد ضد عفونی کننده مورد نیاز استان های همجوار را نیز تولید خواهیم کرد، یادآور شد: مهمترین نیاز امروز این واحدها الکل است که تاکنون ۳۵ هزار لیتر وارد استان شده است.

بازدید [ 257355 ]
برچسب ها