دو شنبه 30 فروردین سال 1400

اخبار

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری کردستان:

915 زن در پست‌های مدیریتی کردستان بکارگیری شدند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به جایگاه مدیریتی بانوان در سطح کشور گفت: از سال 94 تاکنون 915 نفر از زنان شاغل در پست های مهم مدیریتی این استان بکار گرفته شده اند.
915 زن در پست‌های مدیریتی کردستان بکارگیری شدند


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ لیلا آژیر با بیان اینکه مدیرکل، معاون اداره، معاون مدیرکل، رئیس اداره، رئیس دانشگاه، معاون فرماندار، مشاور فرماندار، بخشدار و دهیار از جمله پست های مهم بانوان در استان کردستان استاظهار داشت: از این تعداد پست مدیریتی، هفت زن به عنوان مدیر کل، 150 زن رئیس اداره و 156 نفر نیز به عنوان کارشناس مسئول مشغول خدمت هستند، و باید تا پایان دولت دوازدهم به سقف 30 درصدی در حوزه مدیریت زنان در دستگاه های اجرایی دست یابیم.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان نسبت مدیران زن به مدیران مرد استان را 31.6 درصد اعلام کرد و یادآور شد: همچنین نسبت مدیران زن به کل پست های مدیریتی استان 21.8 درصد برآورد شده است.
وی تاکید کرد: در راستای احصای سهم 30 درصدی بانوان در انتصابات مدیریتی، شناسنامه زنان دهیار، زنان شورایی و زنان مدیر و مسئول دستگاه های اجرایی استان تدوین شده است.
آژیر با بیان اینکه همچنین تدوین شناسنامه زنان سیاسی استان در دست اقدام است، گفت: تهیه و تدوین این شناسنامه ها در راستای مصوبه شورای عالی اداری کشور مبنی بر اینکه 30 درصد انتصابات هر استان به بانوان تعلق گیرد، انجام می شود.
وی یکی دیگر از برنامه های شاخص دولت دوازدهم در حوزه زنان و خانواده را فراهم کردن زمینه های اعمال رویکرد عدالت جنسیتی در سیاست ها، برنامه ها و طرح های مختلف اعلام کرد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان اضافه کرد: براساس ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه منظور از عدالت جنسیتی پایان دادن به تمام اشکال تبعیض در بین زنان، خشونت علیه زنان و از بین بردن تمام رفتارهای آسیب زننده همانند ازدواج کودکان و ازدواج اجباری است که تا حدود زیادی انجام شده است.
وی همچنین به اعطای وام قرض الحسنه به 500 نفر از بانوان سرپرست خانوار و بدسرپرست و دختران مجرد بالای 40 سال در سال گذشته اشاره کرد و افزود: به هر نفر 30 میلیون ریال و در مجموع 15 میلیارد ریال به این تعداد بانوی کردستانی اعطا شد.


بازدید [ 1119822 ]
برچسب ها