همایش سکونت گاه های کوهستانی با محوریت اورامان برگزار می شود
6 آبان 95  12:31 ب.ظ
فرماندار شهرستان سروآباد گفت: همایش سکونت گاه های کوهستانی با محوریت اورامان 28 آبان ماه در شهر اورامان تخت برگزار می شود.

 
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ علی مفاخری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این همایش در راستای معرفی و شناسایی هر چه بیشتر منطقه اورامان به منظور نهایی شدن ثبت جهانی آن است.
وی ادامه داد: منطقه اورامان به لحاظ قدمت و فرهنگ یک منطقه مهم و تاریخی است که از بُعد معماری و از بُعد فرهنگی باید بیشتر معرفی و شناسانده شود.
فرماندار سروآباد با بیان اینکه اورامان یک برند بسیار مهم و ارزشمند برای شهرستان سروآباد و استان کردستان است، گفت: همه باید تلاش کنیم ثبت جهانی منطقه اورامان که در دست اقدام است، نهایی شود.
وی افزود: با توجه به نگاه ویژه استاندار کردستان به منطقه اورامان و تلاش و همت او برای ثبت جهانی این منطقه، فرمانداری شهرستان سروآباد نیز در این راستا تمام توان و تلاش خود را برای حفظ بافت سنتی منطقه بکار خواهد بست.
وی اضافه کرد: همایش سکونت گاه های کوهستانی با محوریت اورامان روز 27 آبان ماه در شهرستان سنندج نیز برگزار خواهد شد و فرمانداری سروآباد به عنوان یکی از حامیان این همایش تمام توان و تلاش خود را در راستای هر چه باشکوه برگزار شدن این همایش هم در شهرستان سنندج و هم در شهر اورامان تخت انجام خواهد داد.
مفاخری اظهار کرد: بدون شک برگزاری همایش سکونت گاه های کوهستانی با محوریت اورامان در معرفی هر چه بیشتر این منطقه تاثیر بسزایی خواهد داشت.
وی ادامه داد: مناطق بکر و طبیعی منطقه اورامان ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی برای جذب گردشگر و رونق اقتصادی دارد که باید به آن توجه ویژه ای شود.