هوشمندسازی مدارس مستلزم همکاری ادارات است
6 آبان 95  12:39 ب.ظ
فرماندار شهرستان سنندج گفت: هوشمندسازی مدارس مستلزم همکاری ادارات است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ ابراهیم زارعی در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سنندج که در سالن اجتماعات شهرستان سنندج برگزار شد، اظهار کرد: کمک به هوشمندسازی مدارس کمک به افزایش توانمندی دانش‌آموزان است و باید تمام توان خود را برای پیشبرد این مهم بکار ببریم.

وی با اشاره به برگزاری المپیادهای درون مدرسه‌ای در استان کردستان اظهار کرد: برگزاری این المپیادها از سوی آموزش و پرورش امری قابل تحسین است چرا که رسیدگی به این مهم در راستای سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان تاثیرگذار خواهد بود.

این مسؤول تبیین کرد: با توسعه ورزش در مدارس سرمایه‌گذاری بزگی روی سلامت نوجوانان انجام خواهد شد که در آینده به سلامتی افراد توانمند در سطح جامعه منجر خواهد شد.

فرماندار شهرستان سنندج، وجود فضاهای ورزشی سطح شهرستان سنندج را از لحاظ وسعت مناسب دانست و متذکر شد: آنچه که در حوزه ورزش ضعف محسوب می‌شود کمبود فضا نیست بلکه مدیریت فضاهای ورزشی استان است که باید به بهترین نحو ممکن مدیریت شود.

* لزوم همکاری شورای شهر و شهرداری برای دراختیار دادن فضای ورزشی به دانش‌آموزان

زارعی اضافه کرد: در برخی مدارس که فضای ورزشی وجود ندارد از شورای شهر و شهرداری خواسته می‌شود تا زمینه استفاده دانش‌آموزان از فضاهای ورزشی سطح شهر را فراهم کنند.

وی بیان کرد: باید سعی شود برای سلامت جسمی دانش‌آموزان بستر لازم برای ورزش کردن آنها مهیا شود.

فرماندار شهرستان سنندج همچنین آموزش مهارت‌های زندگی و کارآفرینی در کنار دروس مدرسه را به دانش‌آموزان خواستار شد و عنوان کرد: معلمان می‌توانند دقایقی از کلاس درس خود را به این مهم بپردازند.

فرماندار سنندج همچنین به در پیش بودن هفته مبارزه با مواد مخدر در استان پرداخت و گفت: در این هفته هرکدام از اعضای شورای آموزش و پرورش سنندج می‌توانند با حضور در یک مدرسه دانش‌آموزان را با آسیب‌هایی که در حوزه مواد مخدر در جامعه وجود دارد آشنا کنند.

این مسؤول به برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز در مدارس پرداخت و متذکر شد: همه ما به نوعی مدیون خون شهدا هستیم و باید با برگزاری این یادواره‌ها رشادت و ازخودگذشتگی رزمندگان و شهدا را به دانش‌آموزان که آینده‌سازان ایران اسلامی محسوب می‌شوند، منتقل کنیم.

*جداسازی مدارس خاص و عام ضربه‌ای به نظام آموزشی است

فرماندار شهرستان سنندج گفت: جدا کردن مدارس خاص و عام ضربه‌ای به آموزش و پرورش خواهد زد چرا که محصلین خوب را که می‌توانند در مدرسه‌ای عادی سرمشق سایر دانش‌آموزان باشند از این مدارس جدا کرده‌ایم.

زارعی بیان کرد: باید دانش‌آموزان با استعداد در کنار دانش‌آموزان عادی قرار بگیرند تا ایجاد رقابت و توانمند شدن سایر دانش‌آموزان در محیط مدرسه فراهم شود.

وی در پایان خواستار ارائه راهکارهای اجرایی شدن مصوبات شورای آموزش و پرورش استان از اعضای این شورا شد و اضافه کرد: مسئولان شهرستان سنندج لازم است چندروز قبل از برگزاری شورا راهکارهای اجرایی شدن مصوبات را در جلسه اعلام کنند.