اتحاد مهم ترین مسئله امت اسلامی است
23 آذر 95  10:33 ق.ظ
پرویز کولانی فرماندار قروه گفت: انسجام و اتحاد مهمترین مسئله امت اسلامی است که در سده های اخیر با توجه به اهمیت وحدت در بین مسلمانان تمامی تلاش دشمنان برای از بین بردن وحدت، ایجاد تفرقه و اختلاف در بین مسلمانان است.


 

پرویز کولانی فرماندار قروه در مراسم جشن میلاد پیامبراکرم (ص) به مناسبت هفته وحدت در مسجد النبی (ص) شهر قروه افزود: وحدت اسلامی از مهم ترین ایده ها و آرمان هایی است که هر مسلمان آزاده ای از صدر اسلام تا کنون بر مبنای تعالیم اسلام داشته است.

به گفته وی اتحاد و اخوت اسلامی امروزه بیش از گذشته برای مسلمانان ضروری و در کسب آزادی و استقلالشان نقش موثر و حیاتی دارد.

کولانی افزود: با توجه به اشترکات و اهداف یکسان در بسیاری از عقاید مانند توحید، معاد و نبوت در بین شیعه و سنی عاقلانه نیست که به واسطه چند مورد افتراق مسلمانان به جان یکدیگر بیفتند و با نابودسازی خود خوشحالی و نشاط دشمنان اسلام را فراهم نمایند.

فرماندار قروه گفت: اگر در گذشته تاریخ، امت اسلام دارای چنان سیادت و عظمتی بود؛ در کوتاه‌ترین مدت ممکن، شعاع آفتاب اسلام تا بام کشورهای اروپایی و نیز برخی از ممالک غربی هم پرتو می‌افکند و این امر به خاطر وحدت اسلامی و یکپارچگی مسلمانان بود.

به گفته وی اگر امروز مسلمانان گرفتار استعمار غرب و شرق هستند و استکبار جهانی سایه شوم سلطه خویش را بر سرشان سترده و هر گونه آزادی، حاکمیت ملی و مذهبی را از آنان سلب کرده به خاطر اختلاف و پراکندگی این امت بزرگ و به علت ناهماهنگی و تشتت آراء آنان است.

کولانی با بیان اینکه امام وحدت را 'عامل قدرت' و تفرقه را موجب 'سستی پایه دیانت' تلقی کرده افزود: تفرقه موجود در بین کشورهای مسلمان یا از خیانت سران ممالک اسلامی و یا از جهل و بی‌اطلاعی آنان است سنی و شیعه مطرح نیست.

وی اضافه کرد: در یک جامعه‌ای که همه می‌خواهند به اسلام خدمت کنند و برای اسلام باشند، این مسائل نباید مطرح شود چرا که همه برادر و باهم هستیم و امروز اختلاف بین ما تنها به نفع آن هایی است که به مذهب شیعه و سنی اعتقاد ندارند بلکه آن ها می خواهند نه این باشد و نه آن و راه را این طور می دانند که بین این 2 اختلاف بیندازند.

فرماندار قروه گفت: باید امروزه این وحدت را در میان امت ایران مستحکم و حفظ کرد و زمزمه های تفرقه را از هر کسی دور کرد و نگذاشت افرادی از روی نادانی یا از روی غرض بین صنوف ملت انشقاق ایجاد کنند چرا که این ملت با یکپارچگی و وحدت خود توانست به هدف های خود برسد و باید این وحدت و یکپارچگی را در زیر پرچم اسلام و قرآن حفظ کند.

وی افزود: امروز داعش و گرو های تکفیری تحت با ریختن خون مسلمانان، حریم خصوصی افراد تجاوز می کنند و دست پرورده دست استکبار هستند.