ایجاد اشتغال اولویت اول کاری مسئولان شهرستان است
23 آذر 95  10:39 ق.ظ
سرپرست فرمانداری دیواندره در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذار اولویت کاری مسئولان شهرستان بوده است 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ مهران عارفی ضمن تبریک میلاد پیامبر اعظم(ص) گفت: درجذب سرمایه گذار خارجی در سال جاری اقدامات خوبی صورت گرفته است و در چند روز آینده سه طرح بزرگ اقتصادی در شهرستان کلنگ زنی خواهد شد.

عارفی به طرح های اشتغال زایی اشاره کرد و افزود: کارخانه تولید قطعات تلکابین با هفتصد میلیارد ریال اعتبار، مجتمع 400 تنی پرورش ماهی سدسیازاخ با 35 میلیارد ریال و تولید برق 5 مگاوات بادی با سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده کلنگ زنی است.

وی اضافه کرد: کلیه مراحل اداری و مجوزات قانونی این طرح ها انجام و قرارداد زمین در شهرک صنعتی زرینه برای اجرای این طرح ها بسته شده است.

سرپرست فرمانداری دیواندره اجرای این طرح ها را در راستای اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال و توسعه شهرستان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی عنوان کرد.

مهران عارفی در ادامه به دیگر اقدامات صورت گرفته در سال جاری نیز اشاره و تصریح کرد: طرح واکسیناسیون بیماری نیوکاسل طیور با همت دامپزشکی و بسیج سازندگی در 90 روستای شهرستان اجرا شد.

عارفی از مشارکت مردم و ادارات در برگزاری سرشماری نفوس و مسکن 95 تشکر و اظهار کرد: سرشماری در شهرستان بر اساس برنامه زمانبندی و بدون مشکل خاصی برگزار شد و نتیجه آن نیز بعد از دسته بندی توسط مرکز آمار اعلام خواهد شد.

وی در پایان از تخصیص 37/5 تسهیلات استان در شهرستان خبر داد و گفت: تخصیص 37/5 درصد تسهیلات حمایت از واحد های تولیدی و سرمایه گذاری بخش خصوصی استان به شهرستان دیواندره نشانه عزم جدی مسئولان دولت تدبیر و امید برای توسعه شهرستان دیواندره است.