دولت تدبیر و امید اقدامات ارزنده ای در محرومیت زدایی از روستاها داشته است
27 فروردين 96  09:01 ق.ظ
فرماندار شهرستان مریوان گفت: دولت در راستای برنامه های بنیاد مسکن در استان کردستان و به ویژه در روستاهای هدف مریوان در طول چندین سال اخیر در دولت تدبیر و امید اقدامات شایسته و محرومیت زدایی خاصی انجام داده است.

 

به گزارش روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛محمد شفیعی امروز  در جمع صمیمی  و متدین مردم روستای بالک در مسجد این روستا به مناسبت فرارسیدن سالگرد تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  با  اشاره به جزئیات تشکیل ماده صد امام (ره )  و عنایات ویژه  امام راحل به مشکلات  و آسیب های روستائیان در ابتدایی انقلاب افزود: ماده صد امام (ره) مستقل  بوده و هیچ گونه وابستگی به نهاد دولتی یا ارگان خاصی ندارد.

فرماندار مریوان تصریح کرد: در این راستا حضرت امام خمینی (ره ) رهبر و معمار انقلاب اسلامی در همان اوایل حکومت جمهوری اسلامی با عنایت به زیر ساخت های بنیان‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و مناسبت‌های آن فرامین مهم و قابل توجه برای نهادهایی همچون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی(حساب صد) جهاد کشاورزی و سازندگی صادر فرمودند .

شفیعی در ادامه  با مطرح کردن مسائل و مطالبات مردم روستای بالک از جمله موضوع آب شرب این روستا و آنتن دهی تلفن، گفت : مطالبات برحق این روستا در بازده زمانی کوتاه پیگیری و رصد می شود.

وی با بیان  اقدامات طرح های خوب و قابل ملموس در روستا در خصوص طرح هادی  و زیر ساخت های این روستا ،خاطر نشان  کرد:

شفیعی خاطر نشان کرد: نگاه تربیتی و دینی روستای بالک به پرورش طلاب حوزه های دینی و وجود مفاخر دینی و مذهبی قابل تقدیر بوده  و این نگاه ها نشان دهنده فرهنگ والای این روستا در تربیت افراد فرهیخته و دینی می باشد.

وی با قدر دانی  از تلاش های ماموستا مصطفی شیرزادی در هنگام  مسئولیت امام جمعه در این روستا در سالیان دور افزود: تدین و پرورش افراد مشهور و فرهیخته در این روستا زبان زده خاص و عام است.

فرماندار مریوان در ادامه با اشاره  به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری  و شورای شهر و روستا در 29 اردیبهشت و مشارکت حداکثری مردم و روستائیات استان کردستان و مریوان افزود: مردم روستای بالک در طول سالیان گذشته همواره حضور و حمایت خود را از این نظام و انقلاب به اثبات رسانده اند.

لازم به ذکر است در ادامه  و با حضور  فرماندار مریوان و  نیر مدیرکل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان کردستان ، امامان جمعه و نماینده خبرگان رهبری و روسای ادارات مریوان و مردم روستا مراسم  بهره برداری از طر ح هادی روستای بالک  برگزار شد.