باید با قاچاق کالاهای سلامت محور در جامعه مبارزه کرد
30 فروردين 96  01:27 ق.ظ
استاندار کردستان گفت: باید به گونه ای عمل شود تا با قاچاق کالاهایی که به صورت مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است و اقتصاد کشور را مورد تهاجم قرار می دهد، مبارزه کرد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی عصر امروز  در اولین جلسه اصلی کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان در محل سالن شهدای دولت استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: مقام معظم رهبری در پیام تبریک سال نو بر لزوم مبارزه با قاچاق کالا و برخورد با باندهای بزرگ تاکید کردند.
وی افزود:در حقیقت منظور از فرمایشات مقام معظم رهبری، همان لزوم مبارزه با قاچاق در حجم کلان است؛ نه کسانی که کالایی را برای مصرف یا معاملات جزئی از مرز عبور می دهند.
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: نامگذاری امسال به ' اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال' از سوی رهبر معظم انقلاب همه مقوله های صادرات، واردات و قاچاق کالا در سطح کشور نیز به این نامگذاری ارتباط پیدا می کند و در این راستا باید همه توصیه های رهبری باید مد نظر قرار گیرد.
زاهدی تصریح کرد: ضوریست در بحث تولید و اشتغال باید برنامه های جدی و اساسی در اولویت برنامه ها قرار گیرد و همه برای تقویت این بخش الاش خود را مضاعف کنیم.
زاهدی خواستار جلوگیری از خروج ارز از کشور به صورت قاچاق شد و گفت: امروز و در شرایطی که کشور به ارز نیاز دارد باید مانع از قاچاق ارز شد.
استاندار کردستان کار فرهنگی را در مقابله با قاچاق مهم ارزیابی کرد و افزود: در سال گذشته نیز کارگروه فرهنگی یکی از کارگروه های موفق در این زمینه بود و این مهم باید ادامه یابد.
زاهدی در ادامه به لزوم افزایش کیفیت کالاهای داخلی اشاره کرد و گفت: باید به تدریج جایگزینی برای کالاهای خارجی یافت و برای دستیابی به این مهم، حمایت دستگاه ها از واحدهای تولیدی و رفع مشکلات آنها، ضروری است.
وی اذعان داشت: دستگاه های فرهنگی نیز باید مردم را توجیه کنند که تمامی کالاهای خارجی با کیفیت نیستند.
استاندار کردستان در پایان گفت: معابر کولبری در سطح استان باید ساماندهی شده  و ما امیدواریم این طرح در دولت به تصویب رسیده و شاهد شغلی آبرومندانه برای مردم مناطق مرزی استان باشیم.