کارگران محور اصلی توسعه اقتصادی کشور هستند
12 ارديبهشت 96  10:58 ق.ظ
فرماندار شهرستان بیجار گفت: کارگران و کارفرمایان امروز به عنوان محور اصلی توسعه اقتصادی کشور با همت مضاعف و فداکاری موفق شدن چرخ آبادانی را در اوج تحریم های صنعتی و اقتصادی بچرخش در آورند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بیژن زندیه در آیین گرامی داشت روز جهانی کار و کارگر در شهرستان بیجار با بیان این مطلب اظهار داشت: اقتصاد جامعه ایی پویا و تولید کننده خواهد بود که کارگر و کارفرما هر دو باهم و در کنارهم در مقابل مشکلات اقتصادی پیروز گردند.

وی افزود: اقتصاد جامعه ایی پویا و تولید کننده خواهد بود که کارگر و کارفرما هر دو باهم و در کنارهم  در مقابل مشکلات اقتصادی پیروز گردند.

زندیه تصریح کرد: در روز جهانی کار و کارگر نباید فقط به مشکلات جامعه کارگری پرداخت، بلکه کارفرمایان در مرحله اول و خط مقدم مبارزه با مشکلات اقتصادی هستند و در این شرایط سخت اقتصادی، جهاد اقتصادی نموده اند.

فرماندار بیجار اظهار کرد: کارگران نقش برجسته و مهمی  در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران 8 سال دفاع مقدس بر عهده داشته اند و این نقش مهم و اساسی را به درستی و دقیق به انجام رسانیده اند.

زندیه با اشاره به دوران پر افتخار مبازرات مردمی با حکومت طاغوتی گفت:  کارگران کشور پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و در روزهای سرنگونی حکومت طاغوتی، با اعتصاب و همیاری با مردم، توانستند نظام طاغوت را سرنگون سازند.

وی اظهار کرد: روحیه جهادی، بسیجی و انقلابی کارگران و کارفرمایان توانست در کمتر از 40 سال از عمر انقلاب اسلامی، رشد اقتصادی و عمرانی بی نظیری را در جهان به نمایش در آورند.

فرماندار بیجار گفت: کارگران با موجود عدم امنیت شغلی و آینده مناسب، هیچگاه در انجام کارهای محول شده کوتاهی نکرده و با جدیت به کار و تلاش مشغول هستند.

وی با بیان برخی از مشکلات کارفرمایان در ادارت خدمات رسان اظهار کرد: قانون برای رفاه حال مردم وضع شده است و نباید وسیله ایی برای فشار بیشتر بر مردم و بخصوص جامعه کارفرمایان و سرمایه گذاران بخش خصوصی باشد.

زندیه در پایان خاطر نشان کرد: استفاده از قانون نباید به نحوی باشد که موجب توقف کارگاهی و بیکاری عده ایی از کارگران شود، استفاده از قانون باید راه گشای مشکلات این قشر آسیب پذیر باشد.

در پایان این آیین، به نمایندگان کارگران نمونه واحدهای تولیدی شهرستان بیجار، به رسم گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر هدایایی اهداء گردید.