مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان: جهاددانشگاهی در تبدیل گفتمان توسعه به مطالبه دانشجویی موفق عمل کرده است
21 تير 96  10:26 ق.ظ
مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان گفت: مجموعه جهاددانشگاهی با ارائه خدمات علمی و فنی متناسب با نیاز جامعه و انجام تحقیقات توسعه‌ای و کاربردی با تبدیل گفتمان توسعه به یک مطالبه دانشگاهی و دانشجویی، موجبات تشویق و جذب دانشجویان و پژوهشگران جوان و مستعد را فراهم آورده و آنان را در تبلیغ و ترویج فرهنگ پویایی اسلامی مشارکت داده است.

 

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ کوهسار دادور در مراسم تکریم و معارفه روسای جهاد دانشگاهی واحد استان کردستان با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی به عنوان یکی از نهادهای انقلابی، مامور تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب فرهنگی شد، اظهار کرد: این نهاد در طول عمر با برکت انقلاب مراحل تکامل خود را با موفقیت سپری کرده و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت هیات امنایی مدیریت و مجری ماموریت‌هایی در سایه چشم انداز و اهداف کلی شده است.

وی افزود: این مجموعه تخصصی با ارائه خدمات علمی و فنی متناسب با نیاز جامعه و انجام تحقیقات توسعه‌ای و کاربردی با تبدیل گفتمان توسعه به یک مطالبه دانشگاهی و دانشجویی، موجبات تشویق و جذب دانشجویان و پژوهشگران جوان و مستعد را فراهم آورده و آنان را در تبلیغ و ترویج فرهنگ پویایی اسلامی مشارکت داده است.

مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان عنوان کرد: خوشبختانه با همت مدیریت و پرسنل خدوم این نهاد در کردستان نیز گام های بزرگی در راستای بالندگی و توسعه جهاددانشگاهی برداشته شده است.

وی ایجاد 9 مرکز آموزشی تخصصی در استان، نمایندگی بانک خون بند ناف، خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، مرکز افکارسنجی، فعالیت‌های پژوهشی،‌ فرهنگی و قرآنی را از جمله اقدامات انجام شده در جهاددانشگاهی استان دانست و گفت: این در حالی است که این نهادانقلابی با توجه به پتانسیل‌های بالای خود، هنوز با جایگاه مطلوب خود در سطح استان فاصله دارد، که امید است بیش از پیش شاهد پیشرفت و رشد و توسعه جهاددانشگاهی باشیم.

دادور ادامه داد: می‌طلبد که در آستانه شروع به کار دولت دوازدهم مراکز علمی و دانشگاهی و تحقیقاتی استان در هم راستایی با برنامه‌های راهبردی، عملیاتی اسناد بالادستی از جمله نقشه راه اصلاح نظامی اداری و قانون برنامه ششم توسعه به هم افزایی و تشریک مساعی بپردازند.

وی افزود: این مهم زمانی تحقق می‌یابد که اشتغال و تولید سرلوحه تمامی برنامه‌ها شود، مسئله‌ای که در شعار امسال نیز مقام معظم رهبری بر آن تاکید کردند.

مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان، همچنین با اشاره به اینکه در نقشه راه نظام اداری چهارمین برنامه تکمیلی ما مدیریت سرمایه انسانی است، گفت: بخشی از این برنامه شامل عدالت محوری در حوزه منابع انسانی،‌ ایجاد زمینه رشد معنوی منابع انسانی و بهسازی و ارتقاء سطح دانش و تخصص و مهارت، دانش گرایی و آموزش و شناخت و تحلیل بازار کار و نیروی انسانی است.

وی استفاده از شیوه‌های نوین آموزشی در تربیت نیروی انسانی کارا و ماهر و نیز ارتقاء بهره وری در سطح جامعه و بدنه دولت را امری الزامی و موثر دانست و بیان کرد: مراکز علمی مانند جهاددانشگاهی می‌توانند نقش بسزایی در این مسیر داشته باشند.

دادور بیان کرد: در شورای راهبردی توسعه مدیریت انسانی نیز پنج کمیته فعال است که در کمیته سرمایه انسانی می‌توان از پتانسیل و ظرفیت جهاددانشگاهی بهره برد.

مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان، در بخش پایانی سخنان خود گفت: برای جهاددانشگاهی استان کردستان یک پیشنهاد دارم و آن اینکه در مباحث مرتبط با مدیریت سبز که یکی از شاخص‌های ارزیابی عملکرد سازمان‌ها وادارات است ورود پیدا کنند و در این راستا استانداری کردستان هم این نهاد را حمایت می‌کند.