شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ , ۰۱:۰۶:۱۱
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۵/۲۴ ساعت ۱۴:۵۳
لینک کوتاه مطلب:

تاکید استاندار بر ارتقاء ایمنی راه‌ها:

در برابر جان انسان‌ها مسؤول هستیم

استاندار کردستان بر ضرورت ارتقاء ایمنی راه های استان تاکید و خاطرنشان کرد: در موضوع ترافیک و ایمنی راه ها، در برابر جان انسان ها مسؤول هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در اولین جلسه شورای راهبری کاهش سوانح رانندگی استان، ضمن ابراز تاسف از افزایش آمار فوتی ناشی از تصادفات جاده ای استان، اظهار داشت: نقصان هایی که موجب بروز حوادث رانندگی می شود باید اصلاح یا تکمیل شوند چرا که اگر حتی یک دوربرگردان، اساسی اجرا نشود ممکن است خسارات جانی و مالی به دنبال داشته باشد.

وی در خصوص محور پرتردد و مهم مریوان باشماق نیز بر ضرورت در اولویت قرار دادن این مسیر از سوی ادارات راهداری و راه و شهرسازی تاکید کرد و افزود: این مسیر فقط ۱۷ کیلومتر است و باید ایمنی آن را تامین کنیم.

مرادنیا همچنین موضوع ارتقاء خدمات مخابراتی و اینترنتی در جاده های استان را مهم و اولویتدار عنوان کرد و خواستار تسریع در انجام این خدمات شد.

موضوع وانت های میوه فروشی در سطح شهرهای استان، دیگر دستور کار این جلسه بود که استاندار در این خصوص اظهار داشت: این موضوع تبدیل به معضل شده و حضور آنها بویژه در ورودی شهرها چهره نامناسبی ایجاد کرده است.

مرادنیا در تایید نظرات اعضای جلسه، ضرورت اخذ تصمیم قاطع و همکاری دستگاه های ذیربط در اجرای آنرا یادآور شد و گفت: بسیاری از مردم از حضور این وانتبارها در خیابان های شهر معترض هستند و اگر امروز اقدامی جدی در این زمینه انجام نشود، همه خیابان ها را در بر می گیرد.

وی از شهرداری و پلیس راهور خواست در برخورد با وانت هایی که در طرح ساماندهی وانت های دستفروشی همکاری نکنند، برخورد جدی داشته باشند و در صورت عدم تمکین، سهمیه بنزین آنها قطع شود.

شایان ذکر است، استاندار در این جلسه تاکید کرد، تا ۲۰ روز آینده باید مصوبات این جلسه اجرایی و جلسه دوم این شورا به منظور بررسی اقدامات، برگزار شود.